Pierwszą premierą sezonu 2017/18 na Dużej Scenie będzie Makbet w inscenizacji Agaty Dudy-Gracz. W roli tytułowej wystąpi Cezary Studniak, Lady Makbet zagra gościnnie Magda Kumorek.

W kilkudziesięcioosobowej obsadzie zobaczymy niemal cały zespół Teatru Muzycznego Capitol, aktorów z Krakowa, Poznania, Wrocławia i Warszawy oraz studentów Studium Musicalowego Capitol. Premiera planowana jest na 13 października.

It's alive!

W Capitolu pojawi się — po długiej przerwie — Frankenstein Wojciecha Kościelniaka. Spektakl, który miał premierę w 2012 roku, podczas przebudowy teatru, zostanie na nowo przygotowany specjalnie na naszą Dużą Scenę. Powrotu Monstrum spodziewać się możemy w pierwszej połowie 2018 roku.

I śmiesznie, i strasznie

Na Scenie Ciśnień zobaczymy spektakle 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Kilka sposobów na to, jak schudnąć i pozostać szczęśliwym, czyli jak kapitalizm nas tuczy i nie pozwala dojeść z udziałem Artura Caturiana (laureata poprzedniej edycji) i Patryka Szwichtenberga w reż. Kuby Skrzywanka oraz Trololo — przesłania najjaśniejsze Małgorzaty Wojciechowskiej i Macieja Zakrzewskiego, spektakl nagrodzony Tukanem Off. Powrócą też Pioscenki Ścibora Szpaka.

Teatr będzie także kontynuował współpracę z Przemysławem Wojcieszkiem, jego nowy spektakl - tym razem farsę! - obejrzymy na Scenie Restauracja w II połowie listopada 2017.

Nowy cennik

Bilety na spektakle nowego sezonu będą w sprzedaży od 1 sierpnia 2017. W nowym sezonie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nieznacznie podnosimy ceny biletów na niektóre przedstawienia, przypominamy jednak o 20% zniżce, z której stale mogą korzystać posiadacze Urban Card Premium.

W nowym sezonie będziemy prowadzić tylko sprzedaż biletów, bez wcześniejszej rezerwacji.


nowySezon teatr wrocław capitol