Teatr Muzyczny Capitol

22. Nut Ferment – od 28 czerwca w sieci!

16  czerwca na Scenie Ciśnień w Teatrze Muzycznym Capitol wystąpili BiFF, Zmaza i Bakshish. Było to ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu Nut Ferment.

Każdy zespół zagrał dwie swoje piosenki i cover utworu kolejnego wykonawcy: Biff – cover utworu Zmazy, Zmaza – cover utworu Bakshishu, Bakshish – cover utworu Biff.

BiFF

(na zdjęciu głównym)
Zespół istnieje od 2006 roku. W jego skład wchodzą byli członkowie legendarnego Pogodno. Podczas wieloletniej działalności zespół zagrał na najważniejszych polskich festiwalach, w tym na Heineken Open’er Festival, OFF Festival, oraz KFFP w Opolu. Wokalistka Ania Brachaczek udziela się też w projekcie Panny Wyklęte i znana jest ze współpracy z Acid Drinkers, Muńkiem Staszczykiem, Zbigniewem Hołdysem i Markiem Jackowskim.

ZMAZA

Zespół powstał na początku lat 90. pod nazwą Zmaza Nocna. Po licznych perturbacjach i zmianach personalnych skład zespołu wykrystalizował się i pozostał niezmieniony do dziś: Piotr Młody Gmur, Sylwester Szadok Szade i Marcin Sopel Sobkowski.

BAKSHISH

Jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae, powstał w Kluczborku w 1982 roku. Przez lata przez Bakshish (kiedyś Bakszysz) przewinęły się dziesiątki muzyków, z których wielu obecnie stanowi absolutny top polskiej sceny muzycznej. Bakshish to dar dla wszystkich , wobec przemijającym modom i przeciwnością losu w pełni z pozytywnym przesłaniem i w mistycznej wibracji, to nieustająca radości z tworzenia i bycia ze słuchaczami. Bakshish to profesjonalni muzycy i profesjonalne live show, to energia i doświadczenie.

Zdjęcia: materiały prasowe zespołów

Fot. BTW PHOTOGRAPHERS

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów