Teatr Muzyczny Capitol

Tu nie ma na co czekać

Czas: 50 minut
Premiera 14 września 2018 na Scenie Restauracja

Reżyser stworzył dzieło unikatowe, które jednocześnie może być wizytówką ambitnego teatru tańca, który stopniowo zaczyna zadomawiać się na stałe na deskach Teatru Capitol.
Teatralia


Spektakl teatru tańca, inspirowany sztuką „Czekając na Godota” Samuela Becketta. To opis stanu oczekiwania na coś, co nigdy się nie stanie, na kogoś, kto nigdy nie nadejdzie. Ale – na przekór bezsensowi sytuacji – można czekanie potraktować jako szansę. Na nawiązanie relacji, na znalezienie przyjemności, na przerwanie łańcucha biernego czekania na wszystko.

Spektakl teatru tańca powstał za sprawą Jacka Gębury, reżysera i twórcy choreografii oraz czterech tancerek: Marii Jaworek, Marty Hichel, Moniki Kolbusz i Martyny Rak. Spektaklowi towarzyszy muzyka Meredith Monk. Autorką wizualizacji jest Martyna Rak.

Człowiek czeka, żeby położyć się spać, i czeka, żeby się obudzić. Czeka, żeby się ożenić, i czeka, żeby się rozwieść. Czeka na deszcz, czeka, aż przestanie padać. Czeka na posiłek, a kiedy go zje, czeka na następny. Czeka w poczekalni u psychiatry razem z bandą pomyleńców i sam nie wie, czy jest jednym z nich.

Charles Bukowski, Szmira

Zdjęcia

fot. BTW Photographers

Plakat

Plakat
210

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów