Teatr Muzyczny Capitol

“Mock – czarna burleska” na otwarcie sezonu 2019/2020

Na otwarcie sezonu 2019/2020 Teatr Muzyczny Capitol przygotowuje na Dużej Scenie spektakl “Mock – czarna burleska” na motywach powieści Marka Krajewskiego. W scenariuszu splatają się wątki z kilku książek o komisarzu Eberhardzie Mocku. Bohaterowi najsłynniejszej serii kryminałów w Polsce towarzyszyć będą policjanci, bandyci, szaleńcy i prostytutki – to one poprowadzą burleskowy show o władzy, zbrodni i namiętnościach.

Autorem scenariusza i reżyserem jest Konrad Imiela, teksty piosenek napisali Roman Kołakowski i Konrad Imiela, muzykę skomponował Grzegorz Rdzak. W roli komisarza Mocka zobaczymy Artura Caturiana.

Przygody Mocka to klasyczne, chandlerowskie kryminały noir z nutą thrillera. Są wśród wrocławian lekturą niezwykle popularną, przedwojenne realia miasta pokazują z niezwykłą pieczołowitością. Zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.
Jesienna premiera będzie zarazem kulminacyjnym punktem przypadających na 2019 rok obchodów 90-lecia budynku Capitolu, jednej z najpiękniejszych sal teatralnych w Polsce, znajdującej się wśród nielicznych zachowanych wnętrz art déco w naszym kraju.

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów