Teatr Muzyczny Capitol

Teatr bez barier

Teatr bez barier – to przyjazna architektura i otwarta, pomocna ekipa. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem udogodnień, jakimi obecnie dysponujemy.

Nasz budynek jest przystosowany do potrzeb widzów z niepełnosprawnościami, zarówno osób poruszających się na wózkach, jak i osób niewidzących lub słabowidzących. Psy asystujące są w naszym teatrze mile widziane.

Nasza strona internetowa wykorzystuje innowacje technologiczne, pomocne w odczytaniu treści: możliwość zmiany kontrastu i automatycznego lektora tekstu.

MIEJSCE PARKINGOWE

Przy wejściu do teatru od strony ul. Piłsudskiego znajduje się miejsce parkingowe pozwalające na nieograniczony czasowo postój osób niepełnosprawnych.

WEJŚCIE: PODWÓRKO I FOYER PARTERU

Do teatru prowadzą po dwie pary szklanych drzwi o szerokości 255 cm (od strony ul. Piłsudskiego) i 185 cm (od strony skweru Wojciecha Młynarskiego / ul. Świdnickiej) rozsuwających się automatycznie. Hol kasowy od strony ul. Piłsudskiego łączą z Podwórkiem kolejne dwie pary automatycznie rozsuwane szklane drzwi o szerokości 255 cm.

Nie ma różnicy poziomów ani progów między chodnikiem a holem kasowym, Podwórkiem i foyer parteru.

WINDA

Winda z Podwórka jeździ na poziomy: -1 do Sceny Ciśnień i Sceny Restauracja, +1 na balkon i do bufetu, +2 do sali na II piętrze. Drzwi do windy otwierają się automatycznie, mają szerokość 90 cm. Wewnątrz zainstalowano uchwyty. Wymiary kabiny: szerokość 131 cm, głębokość 148 cm.

Wszystkie przyciski w windzie oznaczone są kontrastowo, wyczuwalne i opisane alfabetem Braille’a.

SCHODY

Na balkon Dużej Sceny i do Sali na II piętrze można dotrzeć schodami z foyer, wyposażonymi w poręcze i podesty. Schody na Scenę Ciśnień i Scenę Restauracja prowadzą z holu kasowego, wyposażone są w poręcze.

DUŻA SCENA

PARTER: Ok. 20-metrowy korytarz prowadzący z foyer na widownię Dużej Sceny schodzi w dół pod kątem ok. 8 stopni. Drzwi na widownię otwierają się w stronę korytarza, mają szerokość 155 cm, są dwuskrzydłowe i drewniane, od wewnątrz wyposażone w uchwyty antypaniczne i kotarę. Drzwi pozostają otwarte do rozpoczęcia spektaklu.

Nie ma progów.

BALKON:

Drzwi na widownię otwierają się w stronę korytarza, mają szerokość 195 cm, są dwuskrzydłowe i drewniane, od wewnątrz wyposażone w uchwyty antypaniczne. Drzwi pozostają otwarte do rozpoczęcia spektaklu.

Między drzwiami a miejscami na widowni znajdują się schody z poręczą. Do wszystkich miejsc z wyjątkiem III rzędu prowadzą kolejne schody bez poręczy.

Miejsca na balkonie nie są dostępne dla osób poruszających się na wózkach.

LOŻE: Drzwi do lóż otwierają się w stronę korytarza, mają szerokość 90 cm, są jednoskrzydłowe i drewniane. Otwierają się na korytarz.

Z korytarza obok lóż można wejść na balkon widowni, drzwiami dwuskrzydłowymi o szerokości 175 cm.

Miejsca w lożach nie są dostępne dla osób poruszających się na wózkach.

SCENA CIŚNIEŃ

Wejście do sali z poziomu -1, znajduje się na poziomie ostatniego rzędu widowni. Nie ma progów. Miejsca dla osób na wózkach znajdują się tuż przy wejściu na widownię, w ostatnim rzędzie.

Do pozostałych rzędów schodzi się schodami o szerokości 135 cm wyposażonymi w pojedyncze pochwyty na wysokości poszczególnych rzędów. Uwaga: stopnie mają nieregularną szerokość.

SCENA RESTAURACJA

Wejście do sali z poziomu -1 obok szatni. Nie ma progów. Widownia na każdym spektaklu ustawiana jest inaczej.

SALA NA II PIĘTRZE

Drzwi do sali otwierają się w stronę korytarza, mają szerokość 155 cm, są jednoskrzydłowe i przeszklone, od wewnątrz wyposażone w uchwyt antypaniczny. Za drzwiami na krótkim odcinku posadzka schodzi w dół pod kątem ok. 10 stopni.

Nie ma progów.

TOALETY

Toalety dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na wszystkich poziomach. Mają drzwi o szerokości 100 cm, wyposażone są w uchwyty oraz przycisk alarmowy.
BILETY

Przed rezerwacją lub zakupem miejsc prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Obsługi Widzów +48 71 789 04 51

Dla osób na wózkach inwalidzkich:

Na każdy spektakl repertuarowy na Dużej Scenie*, Scenie Ciśnień i Scenie Restauracja mamy po 2 miejsca, płatne w cenie biletu ulgowego**, do tego osoba towarzysząca widzowi na wózku otrzymuje bilet z numerem miejsca na widowni w cenie 1 zł.

W przypadku potrzeby rezerwacji większej ilości miejsc dla osób na wózkach prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów.

Dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, NIEPORUSZAJĄCYCH się na wózkach:

Na każdy spektakl na Dużej Scenie i na Scenie Ciśnień mamy po 2 miejsca płatne w cenie biletu ulgowego** w wybranym sektorze, do tego osoba towarzysząca widzowi z niepełnosprawnością otrzymuje drugi bilet w cenie 1 zł.

Na spektakle na pozostałych scenach mamy po 1 miejscu płatnym w cenie biletu ulgowego**, do tego osoba towarzysząca widzowi z niepełnosprawnością otrzymuje drugi bilet w cenie 1 zł.

*miejsca w I sektorze
**jeśli na dany spektakl są przewidziane bilety ulgowe

AUDIODESKRYPCJA I NAPISY

Teatr Muzyczny Capitol dostosowuje swój repertuar dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Wybrane spektakle z naszego repertuaru prezentujemy z audiodeskrypcją, czyli opisem przedstawienia czytanym przez lektora, i z wyświetlanymi napisami, a także z tłumaczeniem na język migowy.
Z audiodeskrypcją i napisami zagraliśmy dotychczas „Liżę twoje serce” i „Trzech muszkieterów”, w programie są obecnie „Alicja” dla dzieci i młodzieży (AD i język migowy) oraz „Mock. Czarna burleska” dla widzów dorosłych (AD i napisy w języku polskim).

POKÓJ DLA OPIEKUNKI/OPIEKUNA Z DZIECKIEM

W pokoju na II piętrze foyer Dużej Sceny znajduje się przewijak, umywalka, stół i fotel do karmienia.

KOORDYNARTOR DO SPRAW DOSTĘPNOŚCI KOMUNIKACYJNO-INFORMACYJNEJ

Tel. +48 71 789 04 18
od poniedziałku do piątku w godz. 8-16

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów