Teatr Muzyczny Capitol

Nominacje do Nagrody Arlekin

Ogłoszono nominacje do nowej Nagrody Arlekin* przyznawanej w sześciu kategoriach za role w spektaklach, granych we wrocławskich teatrach w 2023 roku. Wśród nominowanych są aktorki i aktorzy ze stałego zespołu Capitolu oraz współpracujący z naszym teatrem:

Główna rola żeńska:
Justyna Szafran za rolę Fedry w spektaklu „Fedra, czyli historia flanelowego wstydu” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz w Teatrze Układ Formalny.
Główna rola męska:
Rafał Derkacz za rolę Adama/Felicii w musicalu „Priscilla, Królowa Pustyni. Musical” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego w Teatrze Muzycznym Capitol.
Epizod:
Rafał Kozok za rolę Dozorcy/Medium w spektaklu „A statek płynie” w reż. Wojciecha Kościelniaka w Teatrze Muzycznym Capitol.
Eloy Moreno Gallego za rolę Królika w spektaklu „Niepokój przychodzi o zmierzchu” w reżyserii Małgorzaty Wdowik we Wrocławskim Teatrze Pantomimy.
Debiut:
Sofiia Onishchenko, Teatr GAS (kreacja zbiorowa wraz z Darią Bogdan i Vasylyna Martseniuk ), Scena Ukraińska przy Instytucie Grotowskiego za spektakl „Historia Ukrainy”.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

*Z inicjatywy wrocławskiego środowiska teatralnego, zgłoszonej przez Konrada Imielę, w tym roku po raz pierwszy wręczony zostanie Arlekin. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza.

 

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów