Teatr Muzyczny Capitol

Różewicz bez przerwy w Capitolu [WIDEO / ZDJĘCIA]

Z okazji Roku Tadeusza Różewicza, poeta i jego twórczość byli bohaterami jedynego w swoim rodzaju wydarzenia 24’21 Różewicz Jam Session, które trwało w Capitolu całą dobę od 2 do 3 października 2021.

Przez 24 godziny, bez przerwy, 100 artystek i artystów zaprezentowało wybrane wiersze i poematy Tadeusza Różewicza. Na scenie pojawili się aktorki i aktorzy, z towarzyszeniem improwizujących muzyków – co pół godziny skład wykonawców zmieniał się. A w projekcjach wideo towarzyszyły temu jam session zdjęcia autorstwa Adama Hawałeja, który przez ćwierć wieku fotografował poetę, w różnych, oficjalnych i całkiem nieoficjalnych, okolicznościach.

Cały różewiczowski maraton można oglądać w mediach społecznościowych Capitolu: na YouTube i na Facebooku.


Zdjęcia BTW Photographers

Wystąpili:

12:00 – 12:30 Jan Kowalewski, Mikołaj Czerniatowicz (perkusja) i Adam Skrzypek (kontrabas, bas, akordeony, elektronika)

12:30 – 13:00 Tomasz Leszczyński i Robert Jarmużek (fortepian) oraz Adam Skrzypek (kontrabas, bas, akordeony, elektronika)

13:00 – 13:30 Anna Błaut i Michał Majeran (gitara, elektronika, głos) oraz Robert Jarmużek (fortepian), Adam Skrzypek (kontrabas, bas, akordeony, elektronika)

13:30 14:00 Katarzyna Pietruska i Jędrzej Kuziela (tabla, bębny ramowe, perkusjonalia) oraz Robert Jarmużek (fortepian), Michał Majeran (gitara, elektronika, głos)

14:00 – 14:30 Zina Kerste i Dominik Gawroński (trąbka) oraz Jędrzej Kuziela (tabla, bębny ramowe, perkusjonalia), Michał Majeran (gitara, elektronika, głos)

14:30 – 15:00 Marek Kocot i Rafał Karasiewicz (fortepian, keyboard) oraz Dominik Gawroński (trąbka), Jędrzej Kuziela (tabla, bębny ramowe, perkusjonalia)

15:00 – 15:30 Agnieszka Oryńska-Lesicka i Artur Lesicki (gitara elektryczna) oraz Dominik Gawroński (trąbka), Rafał Karasiewicz (fortepian, keyboard)

15:30 – 16:00 Klaudia Waszak i Beata Wołczyk (skrzypce) oraz Artur Lesicki (gitara elektryczna), Rafał Karasiewicz (fortepian, keyboard)

16:00 – 16:30 Wiesław Cichy i Justyna Skoczek (fortepian) oraz Beata Wołczyk (skrzypce), Artur Lesicki (gitara elektryczna)

16:30 – 17:00 Marta Zięba i Maciej Zakrzewski (elektronika) oraz Beata Wołczyk (skrzypce), Justyna Skoczek (fortepian)

17:00 – 17:30 Mariusz Kiljan i Michał Sosna (saksofony) oraz Maciej Zakrzewski (elektronika), Justyna Skoczek (fortepian)

17:30 – 18:00 Sambor Dudziński i Marcin Partyka (fortepian, keyboard) oraz Michał Sosna (saksofony) i Maciej Zakrzewski (elektronika)

18:00 – 18:30 Cezi Studniak i Michał Litwiniec (gongi, fujary, loopy, kij) oraz Michał Sosna (saksofony), Marcin Partyka (fortepian)

18:30 – 19:00 Justyna Szafran i Radosław Gruba (wiolonczela) oraz Michał Litwiniec (gongi, fujary, loopy, kij), Marcin Partyka (fortepian)

19:00 – 19:30 Mikołaj Woubishet i Grzegorz Mazoń (fortepian, elektronika, flet poprzeczny, melodyka) oraz Radosław Gruba (wiolonczela), Michał Litwiniec (gongi, fujary, loopy, kij)

19:30 – 20:00 Rafał Derkacz i Adam Bławicki (saksofony) oraz Radosław Gruba (wiolonczela), Grzegorz Mazoń (fortepian, elektronika, flet poprzeczny, melodyka)

20:00 – 20:30 Katarzyna Strączek i Marek Otwinowski (bas akustyczny) oraz Adam Bławicki (saksofony), Grzegorz Mazoń (fortepian, elektronika, flet poprzeczny, melodyka)

20:30 – 21:00 Krzysztof Boczkowski i Radosław Bond Bednarz (gitara basowa, elektronika, tapes, dantan, perkusjonalia) oraz Marek Otwinowski (bas akustyczny), Adam Bławicki (saksofon)

21:00 – 21:30 Agata Kucińska i Sambor Dudziński (instrumenty etniczne, pianino) oraz Marek Otwinowski (bas akustyczny), Radosław Bond Bednarz (gitara basowa, elektronika, tapes, dantan, perkusjonalia)

21:30 – 22:00 Bożena Baranowska i Robert Kamalski (saksofony, klarnet basowy, puzon) oraz Sambor Dudziński (instrumenty etniczne, pianino), Radosław Bond Bednarz (gitara basowa, elektronika, tapes, dantan, perkusjonalia)

22:00 – 22:30 Paweł Okoński i Magda Czwojda (gitara klasyczna) oraz Robert Kamalski (saksofony, klarnet basowy, puzon), Sambor Dudziński (instrumenty etniczne, pianino)

22:30 – 23:00 Mariusz Lubomski i Michał Rybka (syntezatory) oraz Robert Kamalski (saksofony, klarnet basowy, puzon), Magda Czwojda (gitara klasyczna)

23:00 – 23:30 Teresa Sawicka i Piotr Dziubek (fortepian, akordeon) oraz Michał Rybka (syntezatory), Magda Czwojda (gitara klasyczna)

23:30 – 00:00 Agnieszka Bogdan i Paweł Romańczuk (małe instrumenty, dyktafony, bęben obrotowy) oraz Piotr Dziubek (fortepian, akordeon), Michał Rybka (syntezatory)

00:00 – 00:30 Maciej Tomaszewski i Janusz Brych (saksofony, flety) oraz Piotr Dziubek (fortepian, akordeon), Paweł Romańczuk (małe instrumenty, dyktafony, bęben obrotowy)

00:30 – 01:00 Agnieszka Kwietniewska i Piotr Hałaj (tuba) oraz Janusz Brych (saksofony, flety), Paweł Romańczuk (małe instrumenty, dyktafony, bęben obrotowy)

01:00 – 01:30 Krzysztof Kuliński i Adam Skrzypek (kontrabas, bas, akordeony, elektronika) oraz Piotr Hałaj (tuba), Janusz Brych (saksofony, flety)

01:30 – 02:00 Konrad Imiela i Kuba Suchar (perkusja) oraz Piotr Hałaj (tuba), Adam Skrzypek (kontrabas, bas, akordeony, elektronika)

02:00 – 02:30 Bogusław Kierc i Miłosz Rutkowski (wibrafon, perkusjonalia) oraz Kuba Suchar (perkusja), Adam Skrzypek (kontrabas, bas, akordeony, elektronika)

02:30 – 03:00 Maciej Kowalczyk i Filip Miguła (fortepian, keyboard, pianino) oraz Miłosz Rutkowski (wibrafon, perkusjonalia), Kuba Suchar (perkusja)

03:00 – 03:30 Patryk Szwichtenberg i Piotr Bolanowski (instrumenty klawiszowe) oraz Miłosz Rutkowski (wibrafon, perkusjonalia), Filip Miguła (fortepian, keyboard, pianino)

03:30 – 04:00 Rafał Kosowski i Bartłomiej Libera (perkusja) oraz Piotr Bolanowski (instrumenty klawiszowe), Filip Miguła (fortepian, keyboard, pianino)

04:00 – 04:30 Miłosz Pietruski i Dorota Kuziela (skrzypce elektryczne) oraz Bartłomiej Libera (perkusja), Piotr Bolanowski (instrumenty klawiszowe)

04:30 – 05:00 Marianna Linde i Jakub Buchner (elektronika, gitara akustyczna) oraz Bartłomiej Libera (perkusja), Dorota Kuziela (skrzypce elektryczne)

05:00 – 05:30 Mariusz Bąkowski i Karol Gola (saksofony, flet, klarnet basowy) oraz Jakub Buchner (elektronika, gitara akustyczna), Dorota Kuziela (skrzypce elektryczne)

05:30 – 06:00 Justyna Woźniak i Wojciech Monter Orszewski (gitara elektroniczna) oraz Karol Gola (saksofony, flet, klarnet basowy), Jakub Buchner (elektronika, gitara akustyczna)

06:00 – 06:30 Igor Kujawski i Tomasz Orszulak (sitar, gitara akustyczna) oraz Karol Gola (saksofony, flet, klarnet basowy), Wojciech Monter Orszewski (gitara elektroniczna)

06:30 – 07:00 Albert Pyśk i Bogdan Boogie Skiedrzyński (gitara elektryczna) oraz Tomasz Orszulak (sitar, gitara akustyczna), Wojciech Monter Orszewski (gitara elektroniczna)

07:00 – 07:30 Adrian Kąca i Dariusz Kaliszuk (hang drum, perkusja, perkusjonalia) oraz Bogdan Boogie Skiedrzyński (gitara elektryczna), Tomasz Orszulak (sitar, gitara akustyczna)

07:30 – 08:00 Cezary Łukaszewicz i Paweł Steczkowski (lira, fujary, teremin) oraz Bogdan Boogie Skiedrzyński (gitara elektryczna), Dariusz Kaliszuk (hang drum, perkusja, perkusjonalia)

08:00 – 08:30 Maciej Maciejewski i Piotr Rachoń (fortepian, keyboard, pianino) oraz Paweł Steczkowski (lira, fujary, teremin), Dariusz Kaliszuk (hang drum, perkusja, perkusjonalia)

08:30 – 09:00 Karolina Krawiec-Grzelczak i Marzena Cybulka (gitara basowa) oraz Piotr Rachoń (fortepian, keyboard, pianino), Paweł Steczkowski (lira, fujary, teremin)

09:00 – 09:30 Justyna Antoniak i Łukasz Bzowski (fortepian, keyboard) oraz Marzena Cybulka (gitara basowa), Piotr Rachoń (fortepian, keyboard, pianino)

09:30 – 10:00 Emose Uhunmwangho i Emilia Danilecka (wiolonczela) oraz Łukasz Bzowski (fortepian, keyboard), Marzena Cybulka (gitara basowa)

10:00 – 10:30 Błażej Wójcik i Wojciech Bergander (kontrabas) oraz Emilia Danilecka (wiolonczela), Łukasz Bzowski (fortepian, keyboard)

10:30 – 11:00 Łukasz Wójcik-Zawierucha i Marta Maślanka (cymbały) oraz Emilia Danilecka (wiolonczela), Wojciech Bergander (kontrabas)

11:00 – 11:30 Tomasz Wysocki i Krzesimir Dębski (skrzypce, fortepian), Marta Maślanka (cymbały), Wojciech Bergander (kontrabas)

11:30 – 12:00 Tadeusz Różewicz (głos) i Krzesimir Dębski (skrzypce, fortepian), Marta Maślanka (cymbały)

więcej szczegółów tutaj.


jestem

uparty

i uległy w tym uporze

jak wosk

tak tylko mogę

odcisnąć świat

Wiersz „Wyjście” pochodzi z tomu „Rozmowa z księciem”, wydanego w 1960 roku.

Fot. Adam Hawałej

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż:

  • Administratorem Twoich danych osobowych jest Teatr Muzyczny Capitol, ul. Piłsudskiego 67, 50-019 Wrocław; e-mail: [email protected]
  • W sprawach związanych z Twoimi danymi osobowymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych za pomocą poczty elektronicznej: [email protected] lub poczty tradycyjnej: Teatr Muzyczny Capitol , ul. Piłsudskiego 67, 50-019 Wrocław
  • Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:
  • Wykonania umowy sprzedaży biletów
  • Wykonania umowy o prowadzenie konta na stronie bilety.teatr-capitol.pl
  • Wykonania pozostałych umów, które z nami zawierasz
  • Prowadzenia procesu rekrutacyjnego
  • Obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz
  • W zakresie koniecznym do realizacji usługi newsletterowej
  • Obsługowym, rozumianym jako bieżące czynności związane z przetwarzaniem danych, które nie zmierzają do zawarcia umowy
  • Posiadasz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy RODO lub inne przepisy określające sposób przetwarzania i ochrony danych osobowych.
  • Posiadasz prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  • Administrator w ramach realizacji celu przetwarzania może przekazywać dane osobowe podmiotom współpracującym z nim przy realizacji celu przetwarzania (np. podwykonawcom, podmiotom współpracującym z nim przy realizacji wydarzeń). Administrator może przekazywać dane osobowe dostawcom usług informatycznych lub podmiotom współpracującym w zakresie obsługi komunikacji z Tobą .
  • Dane osobowe przetwarzane są w okresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania nie dłuższy niż okres w jakim Administrator zobowiązany jest do przechowywania dokumentacji związanej z jego realizacją, lub do czasu cofnięcia zgody na przetwarzanie danych.
  • W naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów