Teatr Muzyczny Capitol
Kulisy, zakamarki, tajemnice
OBEJRZYJ TEŻ WYWIAD
CO OGLĄDAMY?

Ach, zobaczyć teatr od kulis! Wejść wszędzie tam, gdzie toczy się pozasceniczne życie… Takie pragnienie ma wiele osób zainteresowanych funkcjonowaniem teatru. Bo wiadomo przecież, że atmosferę tego wyjątkowego miejsca tworzą nie tylko widownia ze sceną i foyer, ale także pracownie, magazyny, sale prób, biura. W tym odcinku uchylamy rąbka tajemnicy, pokazujemy jak działa pracownia krawiecka, jak wyglądają magazyny kostiumów i scenografii. Dodatkową atrakcją jest udział dwóch fantastycznych ofiarodawczyń, to – między innymi – dzięki ich finansowemu wsparciu, powstał nasz teatralny cykl.

  • Scenografia – sztuka kształtowania przestrzeni teatralnej, oprawa wizualna i plastyczna widowiska, spektaklu, filmu. Składają się na nią kostiumy, rekwizyty, dekoracje, oświetlenie, charakteryzacja postaci. Elementy scenografii przygotowywane do przedstawień stanowią ich tło oraz tworzą przestrzeń dla akcji scenicznej.
  • Rekwizyt – przedmiot wchodzący w skład scenografii, albo używany przez aktorki i aktorów, niezbędny przy powstawaniu sztuk teatralnych i filmów.
  • Adept, adeptka – osoba zdobywająca wiedzę, umiejętności, kształcąca się w jakiejś dziedzinie.

Wystąpiły
Mama Czarodziejka: Małgorzata Fijałkowska
Krawcowe: Maria Huzarska, Beata Kopcińska
Adeptki teatralnego rzemiosła: Sabina Misakiewicz, Joanna Nowicka-Zagrajek

Wykorzystano kostium Mamy ze spektaklu „Nasza Mama Czarodziejka”, zaprojektowany przez Annę Chadaj, oraz inne kostiumy, elementy
scenografii i rekwizyty z magazynów Teatru Muzycznego Capitol

CO OGLĄDAMY?
SŁOWNICZEK
OBSADA I TWÓRCY
POWRÓT

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów