Teatr Muzyczny Capitol
PORTRET ALBERTA PYŚKA

Albert Pyśk

Absolwent łódzkiej filmówki, aktor – na etacie w Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy w latach 2013-2019, grał także w łódzkim Teatrze Nowym i Muzycznym, kompozytor muzyki teatralnej, reżyser.
Był stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektora PWSFTViT. Jest współzałożycielem zespołu Cynamonowy Ogród, z którym w grudniu 2017 roku wydał debiutancki album Grafonomalie. Trzykrotnie brał udział w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej; w 2019 roku zdobył Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (ex aequo) oraz Tukana Dziennikarzy za wykonanie Ballady maczetowej, do której sam napisał muzykę (tekst: Magda Drab).
Na 41. PPA zdobył wyróżnienie w Nurcie OFF za spektakl Mury krzyczą albo uliczna śpiewka w reż. Magdy Drab.

W zespole Capitolu od stycznia 2020 roku.

ROLE W TEATRZE MUZYCZNYM CAPITOL:
Mock. Czarna burleska (2019, reż. Konrad Imiela) – Kurt Smolorz
Lazarus (2020, reż. Jan Klata) – Zach
Alicja (2021, reż. Martyna Majewska) – Niespodziewany Gość (Co Nigdy Nie, A W Tym Roku Przyszedł) / Nauczyciel-Fałszywy Żółw / Łowiący Ryby
Priscilla, Królowa Pustyni. Musical (2022, reż. Cezary Tomaszewski) – Tick (Mitzi) / w dublurze z Michałem Zborowskim

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów