Teatr Muzyczny Capitol
portret Katarzyny Pietruski

Katarzyna Pietruska

FOTO SZYMON SZCZEŚNIAK / TEATR MUZYCZNY CAPITOL

Absolwentka Akademii Teatralnej – Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Debiutowała na scenie Teatru Wierszalin w Supraślu, w którym zrealizowała przedstawienia: „Bóg Niżyński”, „Wierszalin. Reportaż o końcu świata”, „Golem”, „Boska Komedia”, „Złoty Deszcz” i „Wziołowstąpienie”.
Współpracowała również z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku, w którym między innymi wzięła udział w muzycznym spektaklu Katarzyny Deszcz „Romeo i Julia”, wcielając się w rolę Julii.
We Wrocławiu zadebiutowała na deskach Teatru Współczesnego rolą Marysi Kawczak w spektaklu „Panna Nikt” w reżyserii Pawła Passiniego.
Współpracuje również z niezależnym teatrem Papahema, z którym spektaklami „Poskromienie złośnicy” oraz „Macbett” zdobywała zespołowe nagrody na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku. Ma na swoim koncie dwie realizacje telewizyjne przedstawień „Turandot” Pawła Passiniego oraz „Bóg Niżyński” Piotra Tomaszuka.
Od września 2018 aktorka etatowa Capitolu.

ROLE W TEATRZE MUZYCZNYM CAPITOL

Frankenstein (2011/2018, reż. Wojciech Kościelniak) w obsadzie od 2018
Blaszany bębenek (2018, reż. Wojciech Kościelniak) – Oskar
Mock. Czarna burleska (2019, reż. Konrad Imiela) – Klara
Priscilla, Królowa Pustyni. Musical (2022, reż. Cezary Tomaszewski) – Marion

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów