Teatr Muzyczny Capitol

20. Nut Ferment

14 kwietnia na Scenie Ciśnień w Teatrze Muzycznym Capitol zobaczymy: wrocławski zespół Funky Kleks, Ralpha Kaminskiego, laureata tegorocznego Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na PPA, który wystąpi razem z pianistą Bartkiem Wąsikiem, i Roberta Cichego, laureata tegorocznego Fryderyka w kategorii płyta roku country/blues.

Zespół Funky Kleks zagra dwie swoje piosenki i cover utworu Ralpha Kaminskiego, Ralph Kaminski i Bartek Wąsik – dwie piosenki Ralpha i cover utworu Roberta Cichego, Robert Cichy – dwie swoje piosenki i cover utworu zespołu Funky Kleks.

Funky Kleks jest to projekt muzyczny założony przez wrocławskiego basistę Wojtka Bergandera, który zaprosił do współpracy swoich muzycznych przyjaciół. Funky Kleks zrodził się z sentymentu i fascynacji muzyką z filmów o Panu Kleksie. Muzycy chcą pokazać, że są to świetne kompozycje, które mogą być grane i odbierane całkowicie na poważnie. Funky Kleks to wybór piętnastu piosenek z trzech filmów o Panu Kleksie, okraszonych nowoczesnymi brzmieniami, muzyczna podróż łącząca pokolenia. Zespół tworzą:

Anna Malek – wokalistka, na stałe współpracuje z zespołami inLove oraz Soul City. Ponadto śpiewa w Opole Gospel Choir. Współpracuje ze Studium Musicalowym Capitol. Jest w trakcie pracy nad debiutanckim, autorskim albumem. Półfinalistka II edycji programu X Factor (Soul City).

Piotr Świętoniowski – klawiszowiec, producent, aranżer. Członek zespołu The Hats – oficjalnego zespołu Anity Lipnickiej oraz zespołu Hoodoo Band.

Maciej Mazurek – gitarzysta, współpracuje z orkiestrami Tomasza Szymusia, Adama Sztaby oraz Tomasza Filipczaka. Jest członkiem zespołu muzycznego L.U.C oraz Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Wojciech Bergander – basista, kontrabasista, kompozytor. Członek zespołów Jabłonka, JazzBlaster, Krzysztof Żesławski Quartet, Funk’n’Tronic. Muzyk sesyjny. Współpracuje m.in. z Narodowym Forum Muzyki NFM czy Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Jarosław Korzonek – perkusista, współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Teatrem Muzycznym w Łodzi, Opole Gospel Choir, Dzióbek Band oraz Lime. Jest członkiem zespołu Jabłonka.

 

Ralph Kaminski, tegoroczny zwycięzca Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na PPA, wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorską muzykę nawiązującą do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Artystycznie związany także z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu CARPATHIA 2011 czy głównej nagrody na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA 2013. W 2014 roku został również nominowany do prestiżowej nagrody artNoble w kategorii muzyka.

Bartek Wąsik to pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, nagrody fonograficznej Fryderyk oraz Paszportu „Polityki” 2014. Jest współzałożycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Występował w Europie, Azji i obu Amerykach. W Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall prezentował własne opracowania utworów Fryderyka Chopina. W Filharmonii Berlińskiej wykonał wraz z Kwadrofonikiem autorską aranżację „Święta wiosny” Igora Strawińskiego i utwory z płyty „Folklove” – nagrodzonej Folkowym Fonogramem Roku. Jego projekt Nowa Warszawa, czyli 12 na nowo zaaranżowanych piosenek o Warszawie (wraz ze Stanisławą Celińską i z Royal String Quartet) spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i został uhonorowany Gwarancją Kultury i Wdechami. Współpracował m. in. z Bartkiem Konopką (film „Nowa Warszawa”), Janem Komasą (widowisko „Ksenofonia”), Arturem Rojkiem („Symfonia przemysłowa”), Adamem Strugiem („Requiem ludowe” –
uhonorowane Folkowym Fonogramem Roku), Katarzyną Nosowską czy Dorotą Miśkiewicz („Lutosławski, Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci” – Złota Płyta).

Robert Cichy – gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, który w ubiegłym roku wydał swoją autorską płytę SMACK, nagrodzoną właśnie najważniejszą polską nagrodą fonograficzną, Fryderykiem w kategorii najlepszy album roku country/blues. Cichy jest producentem płyty, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem muzyki. Nagrał także wszystkie wokale i instrumenty (gitary, basy, syntezatory, banjo, bałałajkę). Album zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów, a Cichy nazwany został „szaleńcem umiejętnie spajającym różne style muzyczne”.

Robert Cichy współpracował m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem. Koncertował ze Smolikiem. Komponował dla Piotra Zioły, był producentem płyt Marceliny, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lenny’ego Kravitza, N.E.R.D. i Jamiroquai). Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych festiwalach w Polsce i za granicą.


 Fot. (1), (3) materiały artystów, (2) Dawid Grzelak, (4) Krzysztof Mossakowski


Poprzednie odcinki i poszczególne utwory można obejrzeć na kanale Nut Ferment na YouTube

Realizacja telewizyjna: MANIFIESTA
Reżyseria: Konrad Imiela i Bartek Bartos
Realizator wizji: Bartek Bartos
Operatorzy kamer: Piotr Bartos, Jarosław Siedlecki, Adrian Janisio, Maciej Cichosz
Montaż: Piotr Bartos, Adrian Janisio
Realizacja światła: Piotr Bartos, Przemysław Kobel
Technika telewizyjna: Michał Macewicz, Marek Pielczyk
Mix dźwięku: Krzysztof Borowicz
Producent wykonawczy: Bartek Bartos

Piosenka tytułowa „Nut Ferment”
sł. Konrad Imiela,
muz. Tomasz Leszczyński

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów