Teatr Muzyczny Capitol

2022 w Capitolu

Kochani Widzowie, Wy nie zawodzicie nas nigdy. Dziękujemy Wam za Waszą liczną i wierną obecność na naszych widowniach w 2022 roku.
Bez Was nie istniejemy! 

Pierwszy, pełny rok bez pandemicznych przerw w Capitolu to cztery premiery, Przegląd Piosenki Aktorskiej, powrót wieńczącego sezon plenerowego koncertu „od kuchni”, koncert na rzecz uchodźców z Mariupola, dwie wystawy i podcast „Capitol na ucho” – rozmowy Teresy Drozdy z aktorkami i aktorami naszego teatru.

W mijającym roku gościliśmy ponad 104 tysiące widzów, w tym na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej – ponad 13 tysięcy. Odnotowaliśmy też przybycie milionowego widza i dwutysięczny spektakl – od otwarcia dziewięć lat temu, po przebudowie.

W 2022 roku
• zagraliśmy 205 spektakli repertuarowych, w tym 115 na Dużej Scenie (nie wliczamy tu wynajmów, koncertów okolicznościowych i współprodukcji)
• 93,7% to tegoroczna frekwencja na spektaklach repertuarowych
• wyemitowaliśmy 16 odcinków podcastu „Capitol na ucho”
• oraz 49 odcinków „24’21 Różewicz Jam Session”
• 25 razy zaprosiliśmy dzieci na Czytanie na Dywanie na żywo
• 10 razy Czytanie na Dywanie odbyło się online (od stycznia do marca 2022)
• 37 razy na Podwórku Capitolu miały miejsce zajęcia jogi

Tutaj można zobaczyć pełny opis 2022 roku w Teatrze Muzycznym Capitol: s.teatr-capitol.pl/2022

Okładka raportu Capitol 2022 ze zdjęciem ze spektaklu Priscilla, przedstawiającym Rafała Derkacza jako Felicię lecącą na miotle

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów