Teatr Muzyczny Capitol

„Capitol na ucho” z Heleną Sujecką

Na początku aktorskiej drogi dostała dwie propozycje niemal jednocześnie: w Capitolu – zagrania Nastazji Filipownej w „Idiocie” w reż. Wojciecha Kościelniaka i głównej roli Kitki w filmie „Cudowne lato” Ryszarda Brylskiego.

I tak od 2009 roku dzieli swoją pracę na obecność na planach filmowych i na scenie teatralnej. Od debiutu na naszej Dużej Scenie grała w spektaklach Agaty Dudy-Gracz, Martyny Majewskiej, Konrada Imieli, Cezarego Studniaka, Agnieszki Glińskiej, Pawła Passiniego, Wojciecha Kościelniaka. Helena Sujecka, bohaterka dwudziestego drugiego odcinka podcastu „Capitol na ucho”, opowiada o swojej drodze artystycznej, zainteresowaniach lingwistycznych i językoznawczych, najnowszej fascynacji teatralnej, przyjaźniach z garderoby i o pewnym niepozornym, ale bardzo ważnym, capitolowym miejscu.

Na zdjęciu Tobiasza Papuczysa Helena Sujecka w roli Maurycji w spektaklu „Alicja” w reż. Martyny Majewskiej

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów