Teatr Muzyczny Capitol
Twarz z zaklejonymi opatrunkami oczyma - z opatrunków wydobywa się ciecz w kolorach tęczy.

Chroma: Księga kolorów. Prapremiera

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty przygotowuje prapremierę spektaklu „Chroma: Księga kolorów” według książki Dereka Jarmana. Eseje o kolorach, napisane przez wybitnego brytyjskiego reżysera, kultową postać lat 80. i 90., są niezwykłą pieśnią pochwalną na cześć życia, a zarazem spowiedzią, testamentem i pożegnaniem ze światem – Jarman pisał tę książkę, umierając na AIDS i tracąc wzrok.

Wrocławską „Chromę” reżyseruje Rafał Matusz, muzykę pisze Piotr Dziubek, multimedia przygotowuje Zachariasz Jędrzejczyk, ruch sceniczny – Małgorzata Fijałkowska. Autorem polskiego przekładu książki i współdramaturgiem spektaklu jest Paweł Świerczek. Na scenie zobaczymy Błażeja Wójcika z Capitolu i Przemysława Kozłowskiego z Wrocławskiego Teatru Współczesnego, w aktorskim dwugłosie odchodzącego artysty i jego alter ego, przewodnika po świecie ciemności, który pomaga mu przejść na drugi brzeg. Towarzyszyć im będą Katarzyna Płachta-Styrna na altówce i Emilia Danilecka na wiolonczeli.

Premiera „Chromy: Księgi kolorów” będzie miała miejsca 27 lipca 2019, podczas festiwalu Nowe Horyzonty na Scenie Restauracja w Teatrze Muzycznym Capitol, kolejne spektakle w dniach 28-30 lipca 2019.

Bilety w cenie 25-30 zł w sprzedaży od 11 czerwca, dostępne u organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.


Na podstawie książki CHROMA: A BOOK OF COLOUR
© Copyright 1994 by Derek Jarman


Zdjęcie z próby BTW Photographers / Teatr Muzyczny Capitol

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów