Teatr Muzyczny Capitol

Jan Kowalewski zagra po raz pierwszy w „Cesarzu” w reżyserii Cezarego Studniaka

14, 15 i 21 marca na Scenę Ciśnień powraca ,,Cesarz” w adaptacji i reżyserii Cezarego Studniaka. W spektaklu inspirowanym książką reporterską Ryszarda Kapuścińskiego, na nowo przyglądamy się żądzy władzy i jej konsekwencjom w świecie uwarunkowanym politycznie i ideologiczne.

Po raz pierwszy w roli Żołnierza Bezwzględnie Oddanego wystąpi Jan Kowalewski. Na deskach Capitolu zadebiutował jako d’Artagnan w „Trzech muszkieterach” w 2021 roku, w potrójnej roli znalazł się także w obsadzie „Priscilli, Królowej Pustyni. Musicalu” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego.

Można również posłuchać Jana Kowalewskiego w naszym podcaście – „Capitol na ucho”. Aktor opowiada Teresie Droździe, autorce cyklu, między innymi o wyzwaniach aktorskich, wyznaczaniu ścieżki artystycznej i ryzyku, jakie niesie ze sobą chęć odkrywania dalej i mocniej.

Jankowi życzymy, aby rola w „Cesarzu” pogłębiła jego apetyt na dalsze, aktorskie wyzwania!

Fot. Helena Sujecka

 

 

 

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów