Teatr Muzyczny Capitol
Zima, pochmurny dzień. Po lewej stronie zdjęcia brudna szopa z błękitnej blachy falistej, na ziemi śmieci i gryz przysypane lekko śniegiem. po prawej stronie stoi tyłem do widzów młody ciemnoskóry mężczyzna. Jest nagi do pasa, ma białe spodnie dresowe z granatowymi lampasami. Na lewej łopatce wytatuowana sylwetka Afryki.

Premiera „Cesarza” już 5 lutego

Spektakl Ceziego Studniaka według znanej książki Ryszarda Kapuścińskiego już od 5 lutego będzie można oglądać na Scenie Ciśnień. 

Wydana w 1978 roku książka to fabularyzowany reportaż o dworze etiopskiego cesarza Hajle Sellasje I.

Autorem adaptacji i reżyserem jest Cezary Studniak, muzykę pisze znany już widzom Capitolu duet: Maja Kleszcz i Wojciech Krzak, scenografię projektuje Michał Hrisulidis, kostiumy – po raz pierwszy dla naszego teatru – Barbara Sikorska-Bouffal, za ruch sceniczny odpowiada Barbara Olech.

Na scenie: Helena Sujecka, Emose Uhunmwangho, Rafał Derkacz, Tomasz Leszczyński, Krzysztof Suszek, Michał Szymański, Mikołaj Woubishet, Michał Zborowski. Głosów użyczyli znani wrocławscy dziennikarze: Dagmara Chojnacka i Marek Obszarny, teatrolog Mirosław Kocur oraz Cezary Studniak.

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów