Teatr Muzyczny Capitol

Prestiżowe laury dla Agaty Kucińskiej!

Gratulacje!
Wrocławska Nagroda Teatralna dla Agaty Kucińskiej za “wybitne kreacje – Oskara Matzeratha w „Blaszanym bębenku” w Teatrze Muzycznym Capitol i Rutki w „Motylu” we Wrocławskim Teatrze Lalek”.

Agata Kucińska jest wielka! Za rolę Oskara w “Blaszanym bębenku” w Teatrze Muzycznym Capitol należą się jej wszystkie teatralne nagrody świata

Magda Piekarska

W spektaklu zachwycał wirtuozowski ruch, niezwykła sprawność tancerzy oraz wszechstronność głównych aktorów, a zwłaszcza Agaty Kucińskiej odtwarzającej rolę Oskara Matzeratha.

dr Anna Szarapka

Osobne miejsce i brawa należą się odtwórczyni głównej roli – Agata Kucińska, aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek występuje w spektaklu animując tzw. tintamareskę (to lalka „uwieszona” u szyi aktora, który daje jej głowę, ciało ukrywając za czarnym trykotem). Dzięki temu widz ma wrażenie spoglądania na dziecko, od aktora wymaga to jednak szczególnego wysiłku (nie mówiąc o tym, że Oscar obecny jest niemal przez całe, kilkugodzinne przedstawienie). Aktorka wybrnęła z tego wybornie, zbierając burzę oklasków.

Ewa Czarnowska-Woźniak

O wysokiej temperaturze spektaklu zadecydowały w dużej mierze kreacje aktorskie. Fascynowała zwłaszcza Agata Kucińska w roli małego Oskara, który na znak protestu przeciw rzeczywistości postanowił nie rosnąć. Jego groteskową, miejscami przerażającą postać, aktorka stworzyła przy pomocy lalki, tzw. tintamareski.

Urszula Guźlecka


Fot. Łukasz Giza

 

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów