Teatr Muzyczny Capitol

„Psi kalendarz literacki” – możesz pomóc!

Oto listopadowy Maniek. Ponieważ wiemy całkiem sporo o „Życiu Mariana” (premiera 2014) postanowiliśmy objąć Mańka, jednego z podopiecznych Przytuliska w Rytlowie promocyjną opieką i wesprzeć jego oraz – wspólnie z innymi teatrami – przynajmniej kilkunastu innych psich bohaterów kalendarza, w znalezieniu domu. Albo pomóc przeżyć im godnie starość.

Temu służy „Psi kalendarz literacki. Bezdomniaki z Rytlowa” wydawany od 2020 roku z inicjatywy grupy przyjaciół rytlowskiego przytuliska, przy wsparciu Fundacji Miasto Literatury. W jego tworzenie angażują się poetki i poeci, podobiźnie Mańka towarzyszy piękny wiersz Magdaleny Bielskiej.

Jak można pomóc?

Można kalendarz zamówić online. Wystarczy wpłacić 39,99 zł na konto:

Schronisko Rytlów, 25 1090 1665 0000 0001 5238 0168, z dopiskiem: „Darowizna dla Bezdomniaków z Rytlowa”, a następnie wysłać na [email protected] potwierdzenie dokonanego przelewu wraz z adresem, na który kalendarz powinien zostać wysłany.

Można w godzinach otwarcia kasy (9-19 i 12-19 w soboty i w niedziele, w które gramy) przyjść do Capitolu, wziąć  sobie kalendarz, po czym dokonać wpłaty 39,99 zł na podane powyżej konto (z takim samym dopiskiem).

Psich bohaterów sportretował Marcin Oliva Soto, kalendarz zaprojektował Łukasz Błażejewski, a pomysłodawcami i inicjatorami wydawania „Psiego kalendarza literackiego” są Tomasz Kireńczuk, Dana Bien, Olga Brzezińska i Baka Czajkowska.

Wszystkie zebrane ze sprzedaży kalendarza środki przeznaczane są na rozbudowę rytlowskiego przytuliska, poprawę warunków bytowania psich seniorów, a także na leczenie podopiecznych Przytuliska. Wszystkie osoby zaangażowane w powstawanie kalendarza swoją pracę wykonują bezpłatnie.

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów