Teatr Muzyczny Capitol

Musical na motywach powieści Marka Krajewskiego

We wtorek 28 maja rozpoczęliśmy próby do spektaklu Mock. Czarna burleska na motywach powieści Marka Krajewskiego o komisarzu Eberhardzie Mocku. Będzie to premiera otwierająca sezon 2019/2020. Bohaterowi słynnej serii kryminałów towarzyszyć będą na Dużej Scenie Capitolu policjanci, bandyci, szaleńcy i prostytutki – to one poprowadzą burleskowy show o władzy, zbrodni i namiętnościach.

Autorem scenariusza i reżyserem jest Konrad Imiela, teksty piosenek napisali Roman Kołakowski i Konrad Imiela, muzykę skomponował Grzegorz Rdzak. W roli komisarza Mocka zobaczymy Artura Caturiana.

Przygody Mocka to klasyczne, chandlerowskie kryminały noir z nutą thrillera. Są wśród wrocławian lekturą niezwykle popularną, przedwojenne realia miasta przedstawiają z niezwykłą pieczołowitością. Zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

Jesienna premiera będzie zarazem kulminacyjnym punktem przypadających na 2019 rok obchodów 90-lecia budynku Capitolu, jednej z najpiękniejszych sal teatralnych w Polsce, znajdującej się wśród nielicznych zachowanych wnętrz art déco w naszym kraju.

Więcej szczegółów już niebawem.

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów