Teatr Muzyczny Capitol
Noc, Podwórko Teatru Muzycznego Capitol. Na tle ceglanej ściany z oknami, wysokiej na trzy piętra, mała jasno oświetlona scena, pełna instrumentów muzycznych. Stoi na niej aktor przed mikrofonem. Ogląda go sopra grupa publiczności, siedzącej na krzesłach miedzy stojącymi lampami o białych kloszach. Na gładkim fragmencie ściany, o wysokości kilkunastu metrów, wyświetlone jest czarno-białe zdjęcie portet Tadeusza Różewicza.

24’21 Różewicz Jam Session

Z okazji Roku Tadeusza Różewicza Teatr Muzyczny Capitol przygotował poetycko-muzyczne spotkanie – jam session z wykorzystaniem wierszy i poematów Tadeusza Różewicza.

W ciągu 24 godzin, od południa 2 października do południa dnia następnego, na teatralnym Podwórku odbył się nieprzerwany, częściowo improwizowany koncert z udziałem artystek i artystów. Wszystkie występy można będzie zobaczyć – nagranie zostało podzielone na 49 odcinków.

Aktorki i aktorzy interpretowali wiersze Tadeusza Różewicza, deklamując je lub śpiewając, towarzyszyli im improwizujący muzycy. Co pół godziny na scenie pojawiał się nowy muzyczno-aktorski tandem stanowiący świeżą inspirację dla wciąż zmieniającego skład zespołu muzycznego.

Tłem koncertu były zdjęcia Tadeusza Różewicza autorstwa Adama Hawałeja, który ponad ćwierć wieku fotografował poetę w rozmaitych sytuacjach, prywatnych i publicznych: przy wręczaniu nagród i wyróżnień, podczas prób w teatrze, w trakcie happeningu Śmietnik, na spacerach w zoo.


2 października 2021, godz. 12:00-12:30
wystąpili: Jan Kowalewski, Mikołaj Czerniatowicz (perkusja) i Adam Skrzypek (kontrabas, bas, akordeony, elektronika)


2 października 2021, godz. 12:30-13:00
wystąpili: Tomasz Leszczyński, Robert Jarmużek, Mikołaj Czerniatowicz, Adam Skrzypek


2 października 2021, godz. 13:00-13:30
wystąpili: Anna Błaut, Michał Majeran, Robert Jarmużek, Adam Skrzypek


2 października 2021, godz. 13:30-14:00
wystąpili: Katarzyna Pietruska i Jędrzej Kuziela (tabla, bębny ramowe, perkusjonalia) oraz Robert Jarmużek (fortepian), Michał Majeran (gitara, elektronika, głos)


2 października 2021, godz. 14:00-14:30
wystąpili: Zina Kerste, Dominik Gawroński (trąbka) oraz Jędrzej Kuziela (tabla, bębny ramowe, perkusjonalia), Michał Majeran (gitara, elektronika, głos)


2 października 2021, godz. 14:30-15:00
wystąpili: Marek Kocot i Rafał Karasiewicz (fortepian, keyboard) oraz Dominik Gawroński (trąbka), Jędrzej Kuziela (tabla, bębny ramowe, perkusjonalia)


2 października 2021, godz. 15:00-15:30
wystąpili: Agnieszka Oryńska-Lesicka i Artur Lesicki (gitara elektryczna) oraz Dominik Gawroński (trąbka), Rafał Karasiewicz (fortepian, keyboard)


2 października 2021, godz. 15:30-16:00
wystąpili: Klaudia Waszak i Beata Wołczyk (skrzypce) oraz Artur Lesicki (gitara elektryczna), Rafał Karasiewicz (fortepian, keyboard)


2 października 2021, godz. 16:00 – 16:30
wystąpili Wiesław Cichy i Justyna Skoczek (fortepian) oraz Beata Wołczyk (skrzypce), Artur Lesicki (gitara elektryczna)


2 października 2021, godz. 16:30 – 17:00
wystąpili Marta Zięba i Maciej Zakrzewski (elektronika) oraz Beata Wołczyk (skrzypce), Justyna Skoczek (fortepian)


2 października 2021, godz. 17:00 – 17:30
wystąpili Mariusz Kiljan i Michał Sosna (saksofony) oraz Maciej Zakrzewski (elektronika), Justyna Skoczek (fortepian)


2 października 2021, godz. 17:30 – 18:00
wystąpili Sambor Dudziński i Marcin Partyka (fortepian, keyboard) oraz Michał Sosna (saksofony) i Maciej Zakrzewski (elektronika)


2 października 2021, godz. 18:00 – 18:30
wystąpili Cezi Studniak i Michał Litwiniec (gongi, fujary, loopy, kij) oraz Michał Sosna (saksofony), Marcin Partyka (fortepian)


2 października 2021, godz. 18:30 – 19:00
wystąpili Justyna Szafran i Radosław Gruba (wiolonczela) oraz Michał Litwiniec (gongi, fujary, loopy, kij), Marcin Partyka (fortepian)


2 października 2021, godz.19:00 – 19:30
wystąpił Mikołaj Woubishet i Grzegorz Mazoń (fortepian, elektronika, flet poprzeczny, melodyka) oraz Radosław Gruba (wiolonczela), Michał Litwiniec (gongi, fujary, loopy, kij)


2 października 2021, godz 19:30 – 20:00
wystąpili: Rafał Derkacz i Adam Bławicki (saksofony) oraz Radosław Gruba (wiolonczela), Grzegorz Mazoń (fortepian, elektronika, flet poprzeczny, melodyka)


2 października 2021, godz. 20:00 – 20:30 
wystąpili: Katarzyna Strączek i Marek Otwinowski (bas akustyczny) oraz Adam Bławicki (saksofony), Grzegorz Mazoń (fortepian, elektronika, flet poprzeczny, melodyka)


2 października 2021, godz. 20:30 – 21:00
wystąpili: Krzysztof Boczkowski i Radosław Bond Bednarz (gitara basowa, elektronika, tapes, dantan, perkusjonalia) oraz Marek Otwinowski (bas akust.), Adam Bławicki (saksofon)


2 października 2021, godz. 21:00 – 21:30
wystąpili: Agata Kucińska i Sambor Dudziński (instrumenty etniczne, pianino) oraz Marek Otwinowski (bas akustyczny), Radosław Bond Bednarz (gitara basowa, elektronika, tapes, dantan, perkusjonalia)


2 października 2021, godz. 21:30 – 22:00
wystąpili: Bożena Baranowska i Robert Kamalski (saksofony, klarnet basowy, puzon) oraz Sambor Dudziński (instrumenty etniczne, pianino), Radosław Bond Bednarz (gitara basowa, elektronika, tapes, dantan, perkusjonalia)


2 października 2021, godz. 22:00 – 22:30
wystąpili Paweł Okoński i Magda Czwojda (gitara klasyczna) oraz Robert Kamalski (saksofony, klarnet basowy, puzon), Sambor Dudziński (instrumenty etniczne, pianino)


2 października 2021, godz. 22:30 – 23:00
wystąpili: Mariusz Lubomski i Michał Rybka (syntezatory) oraz Robert Kamalski (saksofony, klarnet basowy, puzon), Magda Czwojda (gitara klasyczna)


2 października 2021, godz. 23:00 – 23:30
wystąpili: Teresa Sawicka i Piotr Dziubek (fortepian, akordeon) oraz Michał Rybka (syntezatory), Magda Czwojda (gitara klasyczna)


2 października 2021, godz. 23:30 – 00:00
wystąpili: Agnieszka Bogdan i Paweł Romańczuk (małe instrumenty, dyktafony, bęben obrotowy) oraz Piotr Dziubek (fortepian, akordeon), Michał Rybka (syntezatory)


3 października 2021, godz. 00:00 – 00:30
wystąpili: Maciej Tomaszewski i Janusz Brych (saksofony, flety) oraz Piotr Dziubek (fortepian, akordeon), Paweł Romańczuk (małe instrumenty, dyktafony, bęben obrotowy)


3 października 2021, godz. 00:30 – 01:00
wystąpili: Agnieszka Kwietniewska i Piotr Hałaj (tuba) oraz Janusz Brych (saksofony, flety), Paweł Romańczuk (małe instrumenty, dyktafony, bęben obrotowy)


3 października 2021, godz. 01:00 – 01:30
wystąpili: Krzysztof Kuliński i Adam Skrzypek (kontrabas, bas, akordeony, elektronika) oraz Piotr Hałaj (tuba), Janusz Brych (saksofony, flety)


3 października 2021, godz. 01:30 – 02:00
wystąpili: Konrad Imiela i Kuba Suchar (perkusja) oraz Piotr Hałaj (tuba), Adam Skrzypek (kontrabas, bas, akordeony, elektronika)


3 października 2021, godz. 02:00 – 02:30
wystąpili: Bogusław Kierc i Miłosz Rutkowski (wibrafon, perkusjonalia) oraz Kuba Suchar (perkusja), Adam Skrzypek (kontrabas, bas, akordeony, elektronika)


3 października 2021, godz. 02:30 – 03:00
wystąpili: Maciej Kowalczyk i Filip Miguła (fortepian, keyboard, pianino) oraz Miłosz Rutkowski (wibrafon, perkusjonalia), Kuba Suchar (perkusja)


3 października 2021, godz. 03:00 – 03:30
wystąpili: Patryk Szwichtenberg i Piotr Bolanowski (instrumenty klawiszowe) oraz Miłosz Rutkowski (wibrafon, perkusjonalia), Filip Miguła (fortepian, keyboard, pianino)


3 października 2021, godz. 03:30 – 04:00
wystąpili: Rafał Kosowski i Bartłomiej Libera (perkusja) oraz Piotr Bolanowski (instrumenty klawiszowe), Filip Miguła (fortepian, keyboard, pianino)


3 października 2021, godz. 04:00 – 04:30
wystąpili: Miłosz Pietruski i Dorota Kuziela (skrzypce elektryczne) oraz Bartłomiej Libera (perkusja), Piotr Bolanowski (instrumenty klawiszowe)


3 października 2021, godz. 04:30 – 05:00
wystąpili: Marianna Linde i Jakub Buchner (elektronika, gitara akustyczna) oraz Bartłomiej Libera (perkusja), Dorota Kuziela (skrzypce elektryczne)


3 października 2021, godz. 05:00 – 05:30
wystąpili: Mariusz Bąkowski i Karol Gola (saksofony, flet, klarnet basowy) oraz Jakub Buchner (elektronika, gitara akustyczna), Dorota Kuziela (skrzypce elektryczne)


3 października 2021, godz. 05:30 – 06:00
wystąpili: Justyna Woźniak i Wojciech Monter Orszewski (gitara elektroniczna) oraz Karol Gola (saksofony, flet, klarnet basowy), Jakub Buchner (elektronika, gitara akustyczna)


3 października 2021, godz. 06:00 – 06:30
wystąpili: Igor Kujawski i Tomasz Orszulak (sitar, gitara akustyczna) oraz Karol Gola (saksofony, flet, klarnet basowy), Wojciech Monter Orszewski (gitara elektroniczna)


3 października 2021, godz. 06:30 – 07:00
wystąpili: Albert Pyśk i Bogdan Boogie Skiedrzyński (gitara elektryczna) oraz Tomasz Orszulak (sitar, gitara akustyczna) i Wojciech Monter Orszewski (gitara elektroniczna)


3 października 2021, godz. 07:00 – 07:30
wystąpili: Adrian Kąca i Dariusz Kaliszuk (hang drum, perkusja, perkusjonalia) oraz Bogdan Boogie Skiedrzyński (gitara elektryczna) i Tomasz Orszulak (sitar, gitara akustyczna)


3 października 2021, godz. 07:30 – 08:00
wystąpili: Cezary Łukaszewicz i Paweł Steczkowski (lira, fujary, teremin) oraz Bogdan Boogie Skiedrzyński (gitara elektryczna) i Dariusz Kaliszuk (hang drum, perkusja, perkusjonalia)


3 października 2021, godz. 08:00 – 08:30
wystąpili: Maciej Maciejewski i Piotr Rachoń (fortepian, keyboard, pianino) oraz Paweł Steczkowski (lira, fujary, teremin), Dariusz Kaliszuk (hang drum, perkusja, perkusjonalia)


3 października 2021, godz. 08:30 – 09:00
wystąpili: Karolina Krawiec-Grzelczak i Marzena Cybulka (gitara basowa) oraz Piotr Rachoń (fortepian, keyboard, pianino), Paweł Steczkowski (lira, fujary, teremin)


3 października 2021, godz. 09:00 – 09:30
wystąpili: Justyna Antoniak i Łukasz Bzowski (fortepian, keyboard) oraz Marzena Cybulka (gitara basowa) i Piotr Rachoń (fortepian, keyboard, pianino)


3 października 2021, godz. 09:30 – 10:00
wystąpili: Emose Uhunmwangho i Emilia Danilecka (wiolonczela) oraz Łukasz Bzowski (fortepian, keyboard), Marzena Cybulka (gitara basowa)


3 października 2021, godz. 10:00 – 10:30
wystąpili: Błażej Wójcik i Wojciech Bergander (kontrabas) oraz Emilia Danilecka (wiolonczela), Łukasz Bzowski (fortepian, keyboard)


10:30 – 11:00 Łukasz Wójcik-Zawierucha i Marta Maślanka (cymbały) oraz Emilia Danilecka (wiolonczela), Wojciech Bergander (kontrabas)

11:00 – 11:30 Tomasz Wysocki i Krzesimir Dębski (skrzypce, fortepian), Marta Maślanka (cymbały), Wojciech Bergander (kontrabas)

11:30 – 12:00 Tadeusz Różewicz (głos) i Krzesimir Dębski (skrzypce, fortepian), Marta Maślanka (cymbały)

Realizatorzy

Koncepcja i scenariusz: Konrad Imiela
Kierownictwo muzyczne: Adam Skrzypek
Projekcje wideo: Piotr Bartos

Realizacja światła: Krzysztof Barszczyk
Realizacja dźwięku: Krzysztof Borowicz

Producentka: Marta Dzwonkowska

Obsada

Aktorki i aktorzy – tytuły prezentowanych tomików

  • Justyna Antoniak – Nożyk profesora (poemat i wiersze)
  • Bożena Baranowska – Kup kota w worku. Work in progress Iktorski 
  • Mariusz Bąkowski – Wyjście I
  • Krzysztof Boczkowski – Szara strefa II
  • Agnieszka Bogdan – Zawsze fragment
  • Ania Błaut – Rozmowa z księciem I
  • Wiesław Cichy – Matka odchodzi
  • Rafał Derkacz – Równina
  • Sambor Dudziński – Ostatnia wolność
  • Konrad Imiela – Wyjście II
  • Adrian Kąca – Uśmiechy I
  • Bogusław Kierc – Złowiony
  • Mariusz Kiljan – Twarz trzecia I
  • Zina Kerste – Szara strefa I
  • Marek Kocot – Płaskorzeźba II
  • Rafał Kosowski – Nauka chodzenia. Gehen lernen
  • Maciej Kowalczyk – Opowiadanie traumatyczne
  • Jan Kowalewski – Echa leśne
  • Karolina Krawiec-Grzelczak – To i owo
  • Agata Kucińska – Uśmiechy II
  • Igor Kujawski – Bez tytułu
  • Krzysztof Kuliński – Kup kota w worku. Work in progress II
  • Agnieszka Kwietniewska – Rozmowa z księciem II
  • Tomasz Leszczyński – cóż z tego że we śnie II
  • Marianna Linde – Zawsze fragment. Recycling
  • Mariusz Lubomski – Znikanie
  • Cezary Łukaszewicz – Formy II
  • Maciej Maciejewski – Dwie strony medalu
  • Paweł Okoński – Regio
  • Agnieszka Oryńska–Lesicka – Płaskorzeźba I
  • Katarzyna Pietruska – Czas, który idzie
  • Miłosz Pietruski – Na powierzchni poematu i w środku
  • Albert Pyśk – Srebrny kłos
  • Teresa Sawicka – Formy I
  • Katarzyna Strączek – Poemat otwarty
  • Cezi Studniak – Zielona róża
  • Justyna Szafran – Szara strefa
  • Patryk Szwichtenberg – Twarz trzecia III
  • Maciej Tomaszewski – cóż z tego że we śnie I
  • Emose Uhunmwangho – Pięć poematów
  • Klaudia Waszak – Niepokój
  • Mikołaj Woubishet – Wiersze i obrazy
  • Justyna Woźniak – Duszyczka
  • Błażej Wójcik – Czerwona rękawiczka
  • Łukasz Wójcik-Zawierucha – Nic w płaszczu Prospera
  • Tomasz Wysocki – Głos Anonima
  • Marta Zięba – Twarz trzecia II
  • oraz głos Tadeusza Różewicza – Wiersze przeczytane

 

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE informujemy, iż:

  • Administratorem Twoich danych osobowych jest Teatr Muzyczny Capitol, ul. Piłsudskiego 67, 50-019 Wrocław; e-mail: [email protected]
  • W sprawach związanych z Twoimi danymi osobowymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych za pomocą poczty elektronicznej: [email protected] lub poczty tradycyjnej: Teatr Muzyczny Capitol , ul. Piłsudskiego 67, 50-019 Wrocław
  • Twoje dane osobowe przetwarzamy w celu:
  • Wykonania umowy sprzedaży biletów
  • Wykonania umowy o prowadzenie konta na stronie bilety.teatr-capitol.pl
  • Wykonania pozostałych umów, które z nami zawierasz
  • Prowadzenia procesu rekrutacyjnego
  • Obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz
  • W zakresie koniecznym do realizacji usługi newsletterowej
  • Obsługowym, rozumianym jako bieżące czynności związane z przetwarzaniem danych, które nie zmierzają do zawarcia umowy
  • Posiadasz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy RODO lub inne przepisy określające sposób przetwarzania i ochrony danych osobowych.
  • Posiadasz prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  • Administrator w ramach realizacji celu przetwarzania może przekazywać dane osobowe podmiotom współpracującym z nim przy realizacji celu przetwarzania (np. podwykonawcom, podmiotom współpracującym z nim przy realizacji wydarzeń). Administrator może przekazywać dane osobowe dostawcom usług informatycznych lub podmiotom współpracującym w zakresie obsługi komunikacji z Tobą .
  • Dane osobowe przetwarzane są w okresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania nie dłuższy niż okres w jakim Administrator zobowiązany jest do przechowywania dokumentacji związanej z jego realizacją, lub do czasu cofnięcia zgody na przetwarzanie danych.
  • W naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów