Teatr Muzyczny Capitol

Joplin

Bilety w cenie 30—35 zł
Czas: 105 minut bez przerwy

TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH
PODCZAS SPEKTAKLU AKTORZY PALĄ PAPIEROSY. OSOBY WRAŻLIWE NA DYM PROSZONE SĄ O ZAKUP BILETÓW NA MIEJSCA W DALSZYCH RZĘDACH.

Opowieść o jednej z największych gwiazd światowej sceny muzycznej lat 60. Intensywna, trwająca zaledwie trzy lata kariera muzyczna Janis Joplin oraz nawarstwiające się problemy psychiczne związane z wrażliwością natury i uzależnieniem od narkotyków i alkoholu stają się tematem o niezwykłym potencjale dramaturgicznym. Scenariusz spektaklu oparty jest o dramat Larsa Norena Krąg Personalny 3:1 oraz wspomnienia Myry Friedman o Janis Joplin pt. Żywcem pogrzebana.

Realizatorzy

Scenariusz i reżyseria: TOMASZ GAWRON

Aranżacje i kierownictwo muzyczne: PIOTR PRONIUK
Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: MIROSŁAW KACZMAREK
Choreografia: MAŁGORZATA FIJAŁKOWSKA
Projekcje video: JAKUB LASKOWSKI

Obsada

NATALIA SIKORA
IGOR OBŁOZA
MAGDALENA RÓŻAŃSKA
FILIP KRUPA (Akademia Teatralna w Warszawie)
TOMASZ MADEJ
MAŁGORZATA FIJAŁKOWSKA
ALEKSANDAR MILIĆEVIĆ (Akademia Teatralna w Warszawie)

oraz zespół muzyczny w składzie:
PIOTR PRONIUK, MAREK KUCZYŃSKI, PIOTR MAZUREK, MACIEJ MAZUREK

Zdjęcia

FOTO ŁUKASZ GIZA

25

Pozostałe informacje

“Chcemy zobaczyć Janis Joplin w szerszym kontekście: jako niezwykłą osobowość muzyczną, kobietę, która bardzo mocno manifestowała potrzebę miłości, nadawała ton hipisowskiej modzie oraz kształtowała poglądy na temat wolności jednostki i potrzeby jej samostanowienia. Bohaterami naszej opowieści są także jej przyjaciele, muzycy, ludzie żerujący na jej sławie. Aktor Peter Coyote, projektantka i jedna z najbliższych jej osób Linda Gravenites, wampiryczna ćpunka Peggy Caserta, Jimi Hendrix, aktor i wokalista Kris Kristofferson czy też największa przyjaźń jej życia, Vince Mitchell”.

W roli Janis Joplin Natalia Sikora – aktorka, wokalistka, zdobywczyni m.in. Grand Prix w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 26. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz laureatka konkursu SuperDebiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2013 roku.


W spektaklu użyto na prawach cytatu fragmentów filmu Zabriskie Point w reż. Michelangelo Antonioniego.


PREMIERA NA 35. PRZEGLĄDZIE PIOSENKI AKTORSKIEJ 22 MARCA 2014

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów