Teatr Muzyczny Capitol
Młody aktor w białej koszulce podtrzymuje ręką podświetlony od wewnątrz kolorowy sześcian, zawieszony w powietrzu. Tło sceny jest fioletowe, panuje półmrok.

Rap Magister

Czas: 1 godz.
Grand Prix Nurtu Off i Tukan Publiczności Off na 42. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2022)

Za brawurowy manifest miłości do aktorstwa i przypomnienie nam, dlaczego kochamy film i teatr – tak jurorzy Konkursu Off na 42. PPA uzasadnili offowe Grand Prix dla Aleksandra Talkowskiego.

Jury doceniło też precyzję wykonawczą, ogrom pracy inscenizacyjnej i w pełni autorski koncept uruchamiający współczesną hiphopową formę.

Pierwsza na świecie praca magisterska w formie rapu powstała w ubiegłym roku w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, a dotyczy biografii artystycznej Tomasza Kota ze szczególnym uwzględnieniem jego ról filmowych. Autorem pracy jest Olek Talkowski.

Pisząc tekst, planował zaprezentowanie go na scenie, podczas koncertu z komisją i publicznością na widowni. Ze względu jednak na pandemiczny lockdown, dyplom absolwenta AST otrzymał przez internet. Prawykonanie dzieła miało miejsce na 42. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w marcu 2022.

Realizatorzy

słowa i muzyka: Olek Talkowski
perkusja: Artur Pałusz
scenografia i video: Marcin Chlanda
światło: Filip Marszałek

480

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów