Teatr Muzyczny Capitol

Stop mowie nienawiści. Młodzież w teatrze

Musical „Liżę twoje serce” jako ważny głos przeciwko nietolerancji, ksenofobii i nienawiści. Wspólnie z Urzędem Miasta zaprosiliśmy na pokaz specjalny młodzież z wrocławskich szkół. 

Zagraliśmy jeden spektakl specjalnie dla uczniów. W tej przygodowej opowieści mieści się ważny przekaz: to mocno brzmiący głos w sprawie nietolerancji i współistnienia z obcymi, zwłaszcza dziś. Bohaterem spektaklu jest Wrocław zmieniający tożsamość po wojnie, miasto, w którym wszyscy są obcy, jeszcze nie „u siebie”. Podkreśla ten wątek wielojęzyczność spektaklu: czerwonoarmiści mówią po rosyjsku, po niemiecku wzywa się dawnych mieszkańców do opuszczenia miasta, słychać język romani (tytułowe „liżę twoje serce” to wyznanie miłości w tym języku), jidysz i polski z lwowskim akcentem.  To lekcja tolerancji i wzajemnego szacunku, wpisująca się w akcję Stop mowie nienawiści”.

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów