Teatr Muzyczny Capitol

TEATR NIE DZIAŁA. Finał happeningu

Zakończyliśmy nasz happening. 23 grudnia, środa przed Wigilią, to dzień, w którym po raz ostatni samotny aktor usiadł w witrynie Capitolu, pod wielkim napisem TEATR NIE DZIAŁA.

Konrad Imiela, dyrektor Capitolu i autor happeningu, mówi:

– Ponad 35 godzin zdarzeń przy szybie bezwzględnie oddzielającej artystów od widzów, będącej uosobieniem epidemicznych restrykcji. Zdarzeń wzruszających, śmiesznych, smutnych, dających poczucie bycia razem, czasem w niemal sakralnym nastroju.

Artysta nigdy nie był samotny. Za to jesteśmy najbardziej wdzięczni osobom zza szyby, a byli tacy, którzy spędzili tam wszystkie godziny wielodniowego happeningu.
Teatr potrzebuje widzów, widzowie teatru – daliśmy nawzajem temu wyraz.


Prezentujemy film, złożony z fragmentów relacji, nagrywanych na gorąco przez uczestników i uczestniczki happeningu po zakończeniu “niedziałania”.


„Jak #TeatrNieDziała-ł z perspektywy ulicy? Każdy będzie miał własną odpowiedź. Inaczej dla przypadkowego przechodnia, inaczej dla kogoś, kto spędził godziny na zimnie. To była wyjątkowa, 23-dniowa lekcja uważności, pokory, widzenia i odczuwania więcej, za którą z całego serca dziękuję.”  Tak napisała Agnieszka Gonczarek o naszym teatralnym happeningu.

I przygotowała film, który nas wzruszył bardzo. To my dziękujemy, z całego, capitolowego serca.

 


Więcej o happeningu #teatrniedziała można przeczytać tutaj


Rozmowa z Magdą Piekarską w portalu teatralny.pl

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów