Teatr Muzyczny Capitol

Wielka płyta na DVD

To opowieść o Polakach, wariacja na temat tuwimowskich strasznych mieszczan w strasznych mieszkaniach: krzywe zwierciadło, podstawione nam w postaci zwykłego (na pozór) bloku mieszkalnego nr 104. W barwnym panopticum mieszkańców klatki C na równych prawach znajdzie się duch dziadka z Luftwaffe i lokalne dewotki, aktywiści społeczni i homofobi, Murzyn-rasista i kryptogeje. Jest oczywiście jeszcze – jak w każdym bloku – stróż. Anioł Stróż Depresyjny, który nie tyle strzeże mieszkańców, co umacnia ich w wierze, że życie jest gówno warte, nic nie ma sensu i nic im się nigdy nie uda.

Obsada, złożona z aktorów wrocławskich, warszawskich, krakowskich i łódzkich teatrów, liczy ponad trzydzieści osób – każda postać gra w tej wspólnocie ważną rolę, każda opowie o sobie (i o nas) coś niemiłego. Występują m.in. Wojciech Mecwaldowski, Magda Kumorek, Maja Kleszcz, Justyna Szafran, Tomasz Schimscheiner, Cezary Studniak.

Okrutną i śmieszną zarazem fabułę kontrapunktują przeboje polskiej i światowej popkultury w aranżacjach Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka, od „Dumki na dwa serca” przez „Ogrzej mnie”, po „Niech żyje bal” i „Felicitę”.

Płyta DVD kosztuje 35 zł. 
Kup DVD

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów