Teatr Muzyczny Capitol

Wystawy towarzyszące premierze

To już u nas zwyczaj – każdej jesiennej premierze w Capitolu towarzyszą co najmniej dwie wystawy: w Galerii Jednego Obrazu na Podwórku i w foyer parteru. Przed premierą „Mocka. Czarnej burleski” odsłaniamy aż cztery ekspozycje.

Przestrzeń Podwórka stała się „Galerią Jednego Obrazu” tylko z nazwy: tym razem mieści instalację Kamy Sokolnickiej, inspirowaną po trosze Bauhausem, a po trosze tajemnicami i obsesjami Eberharda Mocka, bohatera naszego spektaklu.

W szklanych gablotach na parterze foyer można będzie zobaczyć zdjęcia z archiwum Policji Breslau, w re-kreacji Łukasza Gawrońskiego. Tu zbrodnia i występek kryje się za mieszczańskimi fasadami kamienic.

Szklany balkon I piętra zajmują rysunki Emose Uhunmwangho, aktorki Capitolu.
To niezwykłe impresje z prób „Mocka” – niepokojąco trafnie uchwycona mroczna natura postaci ze scenicznego świata.

W kawiarni na I piętrze pokazujemy plakaty Ryszarda Kai dla Teatru Muzycznego Capitol i Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Będzie to stała ekspozycja prac artysty, który zmarł przedwcześnie w kwietniu tego roku.

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów