Teatr Muzyczny Capitol

Tomasz Wesołowski

FOTO GREG NOO-WAK
Aktor, tancerz, choreograf, pedagog

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2001). W latach 1997-2005 tancerz Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Tańczył w choreografiach m.in. Jacka Łumińskiego, Conrada Drzewieckiego, Christane Brunel, Paula Claydena oraz w rekonstrukcji spektaklu Poli Nireńskiej.
Prowadził Master Class na University of Utah w Salt Lake City, University of the Art w Filadelfii oraz na Long Island University w Nowym Jorku.
Współpracował m.in. z Henriettą Horn, Stephenem Brinkmannem i Janett Panetą.
Ma dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Od 2005 roku współpracuje z teatrami dramatycznymi i reżyserami, m.in. Krystianem Lupą, Agatą Dudą-Gracz, Norbertem Rakowskim, Marcinem Kuźmińskim. Od 2011 prowadzi zajęcia w PWST w Krakowie.

W TEATRZE MUZYCZNYM CAPITOL

Ja, Piotr Riviere, skorom już zaszlachtował siekierom swoją matkę, swojego ojca, siostry swoje, brata swojego i wszystkich sąsiadów swoich… (2012, reż. Agata Duda-Gracz) – Grajek / choreografia

Po Burzy Szekspira (2016, reż. Agata Duda-Gracz) – choreografia

Makbet (2016, reż. Agata Duda-Gracz) – choreografia

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów