Teatr Muzyczny Capitol

„A statek płynie” w maju na Dużej Scenie

W sprzedaży są bilety na  majowe terminy spektaklu „A statek płynie” w reż. Wojciecha Kościelniaka:
16 maja (czwartek) godz. 19,
17 maja (piątek) godz. 19,
18 maja (sobota ) godz. 18,
19 maja (niedziela) godz. 17.

Bilety można kupić w kasie Capitolu oraz online.
Można skorzystać z ulg i zniżek 20 lub 30 proc. wynikających z udziału w programie Nasz Wrocław/Max.

Historia w „A statek płynie” rozgrywa się w 1914 roku. Kiedy z  portu w Neapolu wypływa statek z dostojnymi pasażerami, nikt nie spodziewa się nadchodzącej katastrofy.
W rejs wybierają się osoby, które chcą spełnić ostatnie życzenie zmarłej śpiewaczki operowej, Edmei Tetui i pożegnać ją podczas morskiej wyprawy zwieńczonej rozsypaniem prochów.  Żałobna podróż w gronie dystyngowanych gości wydaje się być słodko-gorzkim zbiorowiskiem próżności i luksusu, zazdrości i bufonady. To zagranie w stylu Federico Felliniego, mistrza igrania z obrazem i słowem, który w filmie „A statek płynie” zaprasza do królestwa wybujałych osobowości. Rozkochani w operze, wyszukanym jedzeniu i pięknych strojach pasażerowie, wchodzący na pokład luksusowego statku transatlantyckiego, nie przeczuwają, że schyłek świata do jakiego przywykli, właśnie się rozpoczął.

Więcej o spektaklu można przeczytać tutaj.

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów