Teatr Muzyczny Capitol

Budorigum na DVD

Budorigum, czyli amerykańscy naukowcy o polskim Wrocławiu to koncert galowy 37. PPA, który jeszcze zanim objawił się publiczności, już pretendował do miana kultowego. Czy to za sprawą jego autorów – Formacji Chłopięcej Legitymacje, czyli Konrada Imieli, Cezarego Studniaka i Sambora Dudzińskiego, czy też z powodu Jasia Pawie Oczko, miejskiej legendy Wrocławia, czy może za przyczyną intrygującego i nieznanego rozdziału z historii piastowskiego grodu nad Odrą. Każdy szanujący się wrocławianin jest bowiem po trosze budoriganinem, spadkobiercą pradawnej metropolii, o której opowiadają podczas koncertu zaproszeni amerykańscy naukowcy. Absurdalne poczucie humoru przepełnia te opowieści, podobnie jak piosenki, brawurowo zaśpiewane i zagrane m.in. przez: Jana Peszka, Agnieszkę Dygant, Justynę Szafran, Marcina Czarnika, Janusza Radka, Adama Cywkę, Bartosza Pichera i „formacjonistów” oczywiście.

Na koncert, wydany na płycie DVD przez Luna Music, składają się 23 piosenki, dzięki którym dowiemy się o norwesko-wrocławskim incydencie, plemionach Pantomimów i Grotów, Mieszkowskim Pierwszym, minikonikach i innych budorigańskich epizodach.

Płytę można kupić w sklepiku Capitolu i w sklepie internetowym, kosztuje 35 zł.

Kup płytę online

FOT. MATERIAŁY WYDAWNICTWA LUNA MUSIC

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów