Teatr Muzyczny Capitol

Zwiastun “Liżę twoje serce”

W języku romani trudno odnaleźć słowo oznaczające uczucie miłości, gdyż “kocham ciebie” bliższe jest znaczeniu “chcę ciebie”. Wobec powyższego Romowie używają, dodając wyrazu swoim uczuciom, innych zwrotów, właściwych tylko dla nich, raczej omawiających, metaforycznych sformułowań.

Na przykład zwrot “ćarav tri vodźori”, oznacza “kocham cię”, a dosłownie przełożone znaczy “liżę twoje serce”.

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna pierwszej premiery sezonu 2016/2017 na Dużej Scenie — sztuki Tomasza Mana i Agnieszki Glińskiej „Liżę twoje serce”. Reżyseruje Agnieszka Glińska, muzykę piszą Mariusz Obijalski i Marcin Januszkiewicz, scenografię i kostiumy projektuje Magdalena Maciejewska, choreografię tworzy Weronika Pelczyńska.

Rzecz dzieje się we Wrocławiu w 1945 roku. Młoda Cyganka (Helena Sujecka) desperacko szuka swojego ukochanego, Cygana ze złotym zębem (Artur Bocheński), i spotyka po drodze niezwykłe – a przecież w tamtym czasie i miejscu oczywiste – postaci. Nikt nie jest tu u siebie, wszyscy próbują ułożyć sobie życie w mieście wśród morza ruin: szabrownicy, profesorowie ze Lwowa, żydowscy aktorzy.

Cygance towarzyszy spotkana na dworcu Dziewczyna (Ewa Szlempo) – obie wyjdą z tej przygody całkowicie odmienione. Oglądamy miasto ich oczami, bo to jest „opowieść dziewczyńska” i po dziewczyńsku charakterna. Wędrują kierowane kolejnymi wskazówkami, od dworca przez szaber-plac, czyli Plac Grunwaldzki, zoo, „czerwony dywan” z pokruszonych cegieł na placu Wolności, Rynek, cygański pogrzeb. Pomagają wyciągać niemieckie dziecko z ruin, ugotować profesorostwu ze Lwowa głowę żyrafy, kradną plecak pełen złota i kupują żydowski teatr.

Zobacz zdjęcia i przeczytaj więcej na teatr-capitol.pl/serce

Kup bilet online


REALIZACJA ZWIASTUNA

Scenariusz, Reżyseria, Zdjęcia, Montaż, Kolor: Franek Przybylski
Współpraca reżyserska: Agnieszka Glińska
Asystent operatora: Marcin Januszkiewicz
Współpraca operatorska: Patryk Szwichtenberg, Mateusz Bieryt
Choreografia: Weronika Pelczynska
Muzyka: Mariusz Obijalski, Marcin Januszkiewicz
Oświetlenie: Michał Miazga
Miks muzyki: Krzysztof Borowicz
Kostiumy i scenografia: Magdalena Maciejewska
Charakteryzacja: Magdalena Chabrowska-Oleksiak, Agnieszka Jasiniecka
Kierownictwo Produkcji: Bartek Wójcik
Specjalne podziękowania: Joanna Wichłacz, Zofia Wichłacz, Little Beast

#serce

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów