Teatr Muzyczny Capitol

Czytanie polsko-ukraińskie

Na teatralne Podwórko, a właściwie do foyer, wróciło Czytanie na Dywanie w dwóch wersjach: polskiej i ukraińskiej.

Wspólnie z aktorkami i aktorami Capitolu w pierwsze wtorki miesiąca książki będzie czytać Sofiia Onishchenko – ukraińska aktorka i performerka. Od 2020 roku grała w Charkowskim Niezależnym Teatrze “Nafta” oraz studiowała w Narodowym Uniwersytecie Artystycznym im. Iwana Kotlarewskiego ze specjalnością aktorka teatru animacji. W marcu 2022 roku, w związku z rosyjską inwazją w Ukrainie, przeniosła się do Polski, gdzie kontynuuje naukę na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu (specjalizacja: aktorstwo teatru lalek). Latem 2022 wspólnie z Darią Bohdan i Wasią Martseniuk  stworzyła ukraińską grupę teatralną „GAS”, która przygotowuje spektakle dla dzieci i dorosłych w języku ukraińskim i polskim.

Kto i co czytać będzie w marcu i na początku kwietnia znajdziecie tutaj, a za wybór lektur dziękujemy Filii nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów