Teatr Muzyczny Capitol
PORTRET ALBERTA PYŚKA

Nominacje do nagrody WARTO

Wśród nominowanych do tegorocznej nagrody WARTO Gazeta Wyborcza Wrocław w kategorii Teatr znaleźli się artyści związani z Capitolem.

  • Albert Pyśk (na zdjęciu) – za kreatywny udział aktorski, autorski i kompozytorski w odważnych, niezależnych projektach, które w 2021 roku weszły do stałych repertuarów teatrów, czyli Mury krzyczą albo uliczna śpiewka w reż. Magdaleny Drab oraz Kobieta i życie w reż. Piotra Łukaszczyka. W obu stworzył nietuzinkowe kreacje aktorskie. W Murach jest też autorem muzyki i współautorem scenariusza, a w Kobiecie i życiu współautorem muzyki (razem z Filipem Zawadą).
    Już niebawem zobaczymy Alberta w jednej z głównych ról w Priscilli, Królowej Pustyni
  • oraz Dawid Majewski, kompozytor, aranżer i sound designer, tworzy oprawy muzyczne do dzieł teatralnych, do filmów, gier i aplikacji. W 2021 roku w teatralnych brzmieniach wyróżniły się kompozycje Majewskiego do musicalu “Alicja” w Capitolu, opracował też muzycznie Galę 42. PPA w reżyserii Martyny Majewskiej.

W kategorii Film nominację i nagrodę otrzymała Martyna Majewska – u nas w teatrze współautorka i reżyserka Wyzwolenia: królowych oraz wspomnianej Alicji i Gali. W kategorii Teatr nagrodzono Adama Stojanowa.

Serdecznie gratulujemy!

 

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów