Teatr Muzyczny Capitol
Na ciemnym tle trzy młode kobiety w ekspresyjnym tańcu, z rękami wzniesionymi w górze. Wołają coś lub śpiewają. Mają na sobie czarne, elastyczne body wykończone koronką, siatkowe rajstopy-kabaretki i białe, rozpięte koszule.

Wk****one kobiety w leju po Polsce

Czas: 1 godz. 20 min.
Premiera 16 marca 2018 na 39. PPA

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych

Wk****one kobiety w leju po Polsce to: Aleksandra – grzeczna dziewczynka z przedmieścia. Samanta – szmata z bloku, Barbara – brzydka albo w ciąży, Magda – łatwa i brudna, Renata – dziewczyna stąd, Martynika – dziewczyna z klasą, Nastazja – dziewczyna szczurzyca, Dominika – fitness Maryja, Natalia – kasjerka, Marta – napalona, Dobrawa – królowa, i Agata – smutna cipa. Kilkanaście songów-monologów: od rezygnacji, przez niezgodę, do wściekłości.

Kobiety to 51 procent społeczeństwa. 51 procent, które – jak mówi finał tekstu – nie ma prawa decydować o swoim ciele i o swoim życiu, ma mniejsze zarobki, niezależnie od tego jak haruje, i nikt nie pyta ich o zdanie, kiedy chce je klepnąć w tyłek.

Realizatorzy

Tekst: Maja Staśko
Reżyseria: Przemysław Wojcieszek
Muzyka: Ola Rzepka
Scenografia: Agata Andrusyszyn

Obsada

Występują: Adrianna Izydorczyk, Kinga Jasik, Marta Parzychowska

Zdjęcia

Fot. Filip Zawada

197

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów