Teatr Muzyczny Capitol
Grupa ludzi, mężczyzn i kobiet. Na pierwszym planie, na środku siedzi Makbet i przytula przywierającą do niego bokiem ciała, Lady Makbet. Z prawej strony stoi, wysoki, łysy, wytatuowany mężczyzna, w płaszczu nałożonym na goły tors i w szkockiej, długiej, spódnicy. Wszyscy są zakrwawieni i sponiewierani.

Tron we krwi

Pokuszenie i wina, zło i fatum – szekspirowskie motywy i wybitny tekst w przekładzie Stanisława Barańczaka, przefiltrowane przez wyobraźnię jednej z najbardziej oryginalnych twórczyń polskiego teatru. W najbliższą sobotę i w niedzielę na Dużą Scenę powraca „Makbet” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. Spektakl nagrodzono na 25. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku za plastyczno-choreograficzną koncepcję przedstawienia, doceniono również w kilku kategoriach w rankingu miesięcznika „Teatr”. Atutem spektaklu jest też porywająca muzyka Mai Kleszcz i Wojciecha Krzaka – nominowana w tegorocznych Fryderykach w kategorii muzyki ilustracyjnej.
W roli Makbeta: Cezary Studniak, Lady Makbet: Magdalena Kumorek, Hekate: Emose Uhunmwangho.
Spektakle 27 i 28 kwietnia,
Więcej informacji i zakup biletów

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów