Teatr Muzyczny Capitol

W 18. odcinku Nut Fermentu wystąpią…

3 marca na Scenie Ciśnień wystąpią: FRANKENSTEIN CHILDREN w dwóch swoich piosenkach i jednym coverze STRAIN, STRAIN w dwóch swoich piosenkach i jednym coverze CYRKU DERIGLASOFF, CYRK DERIGLASOFF w dwóch swoich piosenkach i jednym coverze FRANKENSTEIN CHILDREN.
Gospodarzem wieczoru jest Konrad Imiela. 

Nut Ferment to muzyczny talk-show w formacie telewizyjnym, nagrywany na żywo na Scenie Ciśnień, dostępny na kanale YouTube. W sezonie 2018/19 zapraszamy na trzecią odsłonę cyklu. W nowych odcinkach występują ogólnopolskie gwiazdy, znane zespoły z Wrocławia i artyści debiutujący.

FRANKENSTEIN CHILDREN

Frankenstein Children to młody zespół z Ząbkowic Śląskich, grający mieszankę indie rocka, psychodelii i dancepunku. Zespół tworzy czwórka muzyków: Szymon Paczkowski, Wojtek Opioła, Daniel Moskal i Radek Baranowski. Zebrali wyróżnienia na wielu przeglądach i festiwalach w całym kraju, znaleźli się też w finale Muzycznej Bitwy Radia Wrocław oraz 45. Famy w Świnoujściu.
W 2013 nagrali swoją pierwszą EP-kę. Trzy lata później własnym nakładem wydali swój pierwszy longplay „I’m Here Somewhere”, zarejestrowany w Folktronika Studio. Obecnie pracują nad drugim albumem z producentem Marcinem Paterem (Clock Machine, Gypsy and the Acid Queen, Smoking Barrelz). Większość nagrań zarejestrowano w chatce w Bieszczadach, tytuł i data wydania płyty nie są jeszcze znane.

STRAIN

Wrocławski zespół Strain powstał na przełomie 2010 i 2011 roku. Regularnie koncertuje, mając na swoim koncie kilkaset występów w Polsce i w Niemczech. Grali między innymi z Saxon, Black Label Society, Blues Pills, TSA, Acid Drinkers, Luxtorpedą, Hunterem i IRĄ. W 2013 grupa wydała swój pierwszy autorski singiel „Hands”, a dwa lata później debiutancką płytę „Strain” z udziałem między innymi Janusza Niekrasza (TSA), Wojciecha „Jankiela” Moryto (Acid Drinkers) oraz Krzysztof „Zalefa” Zalewskiego.
Album wyprodukował Bartosz Straburzyński, znany ze współpracy z Lechem Janerką. „Strain” zebrał doskonałe recenzje w krajowej prasie muzycznej (Teraz Rock, Top Guitar, Metal Hammer) i został nominowany do prestiżowej nagrody „Płyta Rocku” rozgłośni Antyradio. W 2016 roku Strain pojawił się w ostatniej, 11. edycji Must Be The Music, w której dotarł do odcinka finałowego.

CYRK DERIGLASOFF

Olaf Deriglasoff jest jedną z najbardziej poważanych postaci polskiej sceny muzycznej. W 1983 roku założył swój pierwszy zespół, Dzieci Kapitana Klossa. Grupa zdobyła rozgłos po festiwalu w Jarocinie, ale dość szybko się rozpadła. Prawdziwą sławę zyskał występując z Apteką, z którą nagrał legendarne płyty „Menda” i „Spirala”. Kilka lat później dołączył do Homo Twist i Püdelsów. Współpracował z Kazikiem („Melassa”, „Piosenki Toma Waitsa”, „Czterdziesty Pierwszy”) i Tymonem Tymańskim („P.O.L.O.V.I.R.U.S.”). Wraz z Kazikiem i Tymonem był jednym z filarów supergrupy Yugoton.
Nie ma w Polsce muzyka, który zostawiłby swój ślad na tylu ważnych płytach. Jego oszołamiający dorobek został w 2014 roku zebrany na płycie „XXX”.
Olaf z powodzeniem prowadzi też projekty mniej lub bardziej solowe (Os Gatos, Cyrk Deriglasoff). Grał ze wszystkimi, wszyscy chcą grać z nim.


Poprzednie odcinki i poszczególne utwory można obejrzeć na kanale Nut Ferment na YouTube

Realizacja telewizyjna: MANIFIESTA
Reżyseria: Konrad Imiela i Bartek Bartos
Realizator wizji: Bartek Bartos
Operatorzy kamer: Piotr Bartos, Jarosław Siedlecki, Adrian Janisio, Maciej Cichosz
Montaż: Piotr Bartos, Adrian Janisio
Realizacja światła: Piotr Bartos, Przemysław Kobel
Technika telewizyjna: Michał Macewicz, Marek Pielczyk
Mix dźwięku: Krzysztof Borowicz
Producent wykonawczy: Bartek Bartos

Piosenka tytułowa „Nut Ferment”
sł. Konrad Imiela,
muz. Tomasz Leszczyński

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów