Teatr Muzyczny Capitol

Życzenia na Międzynarodowy Dzień Teatru

Dzisiaj, w Międzynarodowy Dzień Teatru świętujemy pracę wielu osób, które każdego dnia z zaangażowaniem przyczyniają się do budowania wyjątkowej, artystycznej wspólnoty. Składamy życzenia dyrektorkom i  dyrektorom teatrów, twórczyniom i twórcom spektakli, zespołom aktorskim i tanecznym, inspicjentkom i inspicjentom, obsługom technicznym scen i wszystkim osobom, które pracują po drugiej, na co dzień niewidocznej stronie teatrów. Dziękujemy za tworzenie kultury skłaniającej do refleksji i dyskusji, za magię dającą wytchnienie, za treści wymykające się racjonalnej klasyfikacji, za talenty, które wzruszają i dają nadzieję.

Jesteśmy poruszeni i szczęśliwi, ponieważ zarówno artystki i artyści Teatru Muzycznego Capitol jak i osoby, które dbają, aby nasz teatr codziennie nienagannie funkcjonował, otrzymują nagrody i wyróżnienia za swoją pracę. Międzynarodowy Dzień Teatru dla niektórych zaczął się wcześniej. 22 marca aktorki Capitolu: Justyna Szafran oraz Emose Uhunmwangho, zostały laureatkami Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia teatralne. Justyna już odebrała nagrodę, Emose odbierze ja wkrótce. Serdecznie obu artystkom gratulujemy i czekamy na kolejne kreacje aktorskie oraz wokalne!

Helena Sujecka, aktorka Capitolu, została wczoraj laureatką Super Diamentu w ramach 53. Wrocławskiej Księgi Pamięci. W wyniku zawodowych zobowiązań, nie mogła wczoraj uczestniczyć w uroczystości, ale odbierze nagrodę już wkrótce. A my już teraz składamy gratulacje Helenie i życzymy wielu nowych artystycznych wyzwań!

Małgorzata Szeptycka, aktorka i inspicjentka, od wielu lat związana z Capitolem, podczas wczorajszej uroczystości 53. Wrocławskiej Księgi Pamięci, otrzymała od Prezydenta Wrocławia medal “Zasłużony dla Wrocławia”. Serdecznie gratulujemy Małgorzacie tego wyróżnienia i życzymy wielu kolejnych wyrazów uznania.

Wiesław Hutnik, kierownik działu technicznej obsługi sceny Capitolu, pracujący w naszym teatrze już czterdzieści lat, został wczoraj uhonorowany medalem Prezydenta Wrocławia również podczas 53. Wrocławskiej Księgi Pamięci. Wielkie gratulacje dla Wiesława, życzymy kolejnych, zasłużonych sukcesów!

A już dzisiaj wieczorem odbędzie się uroczystość wręczenia nagród Arlekin, których pomysłodawcą jest Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Capitolu. To pierwsza edycja tego wydarzenia, które nagradza kreacje aktorskie w sześciu kategoriach. Wśród nominowanych są artystki i artyści ze stałego składu Capitolu: Justyna Szafran i Rafał Derkacz oraz współpracujący z naszym teatrem: Rafał Kozok, Eloy Moreno Gallego i  Sofiia Onishchenko. Trzymamy kciuki!

Fot. Maciej Lulko

 

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów