Teatr Muzyczny Capitol

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru.
Konrad Imiela, Dyrektor Artystyczny Teatru Muzycznego Capitol, składa życzenia z okazji dzisiejszego święta:
„Czym jest dla społeczeństw dzisiejszy teatr? Nie wiem, bo naprawdę trudno to ocenić będąc na co dzień w wirach jego zdarzeń. Chciałbym, żeby nadal miał funkcję uzdrawiającą, stymulującą życiodajny, mózgowy ruch. Chciałbym zatem, żeby był potrzebny, mimo triumfów serwisów streamingowych. Chciałbym, żeby rozwijał nasze narzędzia oceny sztuki, dramaturgii, estetyki, żeby nie szedł na łatwiznę i jako taki był ceniony. Chciałbym, żeby teatr był ceniony. Kiedy utalentowany artysta teatru stanie przed praktycznym wyborem – która profesja zapewni mu i jego rodzinie bezpieczeństwo finansowe – praca w teatrze, czy np. serwisowanie olbrzymich wiatraków, chciałbym, żeby mógł z przekonaniem wybrać teatr. Chciałbym, żeby jedną z leczniczych funkcji teatru było podtrzymywanie temperatury spotkań, patrzenia w oczy, wymiany myśli, szukania argumentów, prowokowania pomysłów, kreowania idei. Chciałbym, żeby teatr unosił.
Tego wszystkiego życzę Widzom, Artystom, wszystkim Osobom pracującym w teatrach, na rzecz teatrów, opisującym, opowiadającym Teatr, zaangażowanym w życie teatralne.”

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów