Teatr Muzyczny Capitol

Kosmos na Scenie Ciśnień

W sobotę 3 lutego, odbędzie się na Scenie Ciśnień premiera „Złotych płyt”, ze scenariuszem i w reżyserii Mateusza Pakuły. W spektaklu występują: Rafał Derkacz, Katarzyna Pietruska, Albert Pyśk, Helena Sujecka, Emose Uhunmwangho i Michał Zborowski.

W wywiadzie Jacka Cieślaka opublikowanym w „Rzeczpospolitej”, Mateusz Pakuła tak mówi o „Złotych płytach”: „Niedoskonałości są dla mnie najciekawsze. To jest, myślę, kluczowy temat tego spektaklu. Jak jesteśmy niedoskonali, jak próbujemy to ukryć – przed samymi sobą i przed sobą nawzajem – jacy jesteśmy w tym żałośni, śmieszni, ale też rozczulający, uroczy i godni współczucia.” Wspomina też czas przygotowań i pracy nad wrocławską premierą: “Dwa lata temu zacząłem rozmawiać z dyrektorem Konradem Imielą o produkcji we wrocławskim Capitolu. Po premierze „Jak nie zabiłem…” miałem więc do napisania lekki, przyjemny, pełen muzyki scenariusz do „Złotych płyt”. Teraz, po całym roku eksploatacji „Jak nie zabiłem…”, po festiwalach i nagrodach, po bardzo angażującym emocjonalnie okresie, mogłem odetchnąć na próbach komediowego, czasem niemal farsowego, musicalu o kosmicznej komisji Carla Sagana. Bardzo mi to było potrzebne.”

Więcej o spektaklu, bilety – tutaj

Fot. Łukasz Giza

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów