Teatr Muzyczny Capitol

Marek Krajewski o zbliżającej się premierze

Na wtorkowej próbie prasowej przed  premierą Mocka gościliśmy Marka Krajewskiego, autora cyklu książek o słynnym detektywie. Po konferencji Marek Krajewski na swoim fanpage’u napisał tak:

Długo się zastanawiałem, czy przyjąć zaproszenie na konferencję prasową, poprzedzającą premierę widowiska muzycznego Mock. Czarna burleska we wrocławskim Teatrze Capitol. Moje wahanie wynikało stąd, że nie wiedziałem, jak mam się zachować i co odpowiedzieć, kiedy dziennikarze będą mnie pytać o wrażenia ze spektaklu, którego przecież nie widziałem! Uspokojony jednak przez “capitolowe” specjalistki od marketingu, iż takich pytań nie będzie, zjawiłem się o 13:30 w tym wspaniałym, modernistycznym budynku, który znałem od dziecka (w znacznie mniej reprezentacyjnej formie) jako siedzibę kino “Śląsk”. Rzeczywiście, nie był pytań wzbudzających mój niepokój. Ale nawet gdyby one padły, wiedziałbym, co odpowiedzieć. Na podstawie tylko dwóch scen, które zostały zaprezentowane przed samą konferencją prasową, mam jasną wizję całego spektaklu. Wiem, że teraz ryzykuję. Wiem, że jako były naukowiec mogę się skompromitować, generalizując na podstawie niepełnych przesłanek. Wiem, że nie mam odpowiedniego dystansu, bo patrzyłem na wizualizację świata bardzo mi bliskiego, bo przecież przeze mnie stworzonego. Tak, wiem o tym wszystkim, ale podejmę to ryzyko i powiem krótko: jeśli pozostałe pieśni/sceny są na takim poziomie jak te, które podziwiałem, szykuje się wielkie wydarzenie artystyczne.


Relacje mediów po próbie prasowej:

Gazeta Wyborcza Wrocław: Komisarz Mock z powieści Marka Krajewskiego w widowiskowej rewii  [GALERIA ZDJĘĆ]

Telewizja Echo 24 Mock. Czarna burleska  [WIDEO]

Wrocław.pl Mock. Czarna burleska według Krajewskiego na scenie Capitolu  [GALERIA ZDJĘĆ]

Dla Studenta: Kryminały Marka Krajewskiego na scenie Capitolu [WIDEO]

Radio Wrocław Kultura: Konrad Imiela i Justyna Woźniak u Magdy Piekarskiej i Grzegorza Chojnowskiego

Fot. Łukasz Giza / Teatr Muzyczny Capitol

Najbliższe spektakle

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, swobodnego przepływu takich danych i uchylenia dyrektywy oraz o wyrażenie zgody poprzez kliknięcie przycisku „Rozumiem”.

Zmień rozmiar czcionki
Ustawienia kolorów